תושבי אשדוד מגלים אחריות לפיהם המרחב הציבורי שייך לציבור ויש לשמור עליו היטב.

עובדה! באירועי העצמאות, למרות שאלפים יצאו אל חיק הטבע וערכו פיקניקים משפחתיים, לא נרשמו באשדוד התנהגויות חריגות הפוגעות בזולת ובמרחב הציבורי. "לא ראינו תופעות חריגות של פגיעה במרחב הציבורי" אומר ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג ומפרט: "אנשים החנו מכוניות בחניה מסודרת, לא הבעירו אש במקומות אסורים, לא הסבו נזקי רכוש ונזקים לסביבה והותירו אשפה בשקיות קשורות" אמר הוא בהרבה מאוד פרגון לתושבי העיר.

בעירייה קיימת ציפייה שכך יהיה גם בל"ג בעומר – חג המדורות והפיקניקים המשפחתיים. "אנו בעצומה של ההערכות  לל"ג בעומר, ונערך אופטימאלית לשמירה על הסדר והרכוש הציבורי". אומרים בעירייה.

זו השנה הרביעית שעיריית אשדוד נערכת מבעוד מועד לקראת ל"ג בעומר, וכבר השלימה את כל הפעולות לחגיגת המדורות. דגש מיוחד הושם על הסברה והגברת המודעות לשמירה על ערכי סביבה, תשתיות עירוניות והרכוש הציבורי.

לצורך כך הוקצו שטחים מתאימים, בהם אפשר יהיה לעשות מדורות מבלי לסכן את הציבור ומבלי לגרום נזק לרכוש הציבורי. בתוך כך מדגישים שם כי "במקומות האסורים נהדק את האכיפה. בחופי אשדוד הושקעו משאבים רבים ונערכו הכנות כדי לאפשר עונת רחצה בטוחה. אין שום סיבה להרוס את הכל בלילה אחד" אומרים באגף חופים.

לסיכום, הציבור מוזמן להנות מאווירה נעימה סביב המדורה, אך עליו לזכור שאשדוד שייכת לכולנו ולכן, מבקשים בעירייה "אם אתם  מזהים דברים החורגים מכללי המותר, אתם מוזמנים לפנות לסיירות השיטור המשולב שינועו בכל חלקי העיר, לאנשי הביטחון והפיקוח, לסיירות המתנדבים שיעברו בין מוקדי הפעילות או למוקד העירוני (מוקד 106) ולהתריע בפניהם".

המקומות המותרים לעריכת מדורות בערב ל"ג בעומר באשדוד הם:

מזרח העיר: רח' אלטלנה מתחם מד"א ודרומה; שד' מנחם בגין בצד דרום; הדיונה הגדולה; רובע  ט"ז בצד מזרח.

דרום העיר: בגב של רובע י"ז; מדרום לחוף הריביירה מצידו המזרחי של הכביש ובשטח הכורכר (כ-300 מ' מקו החוף); בשטח החולי לאורך שד' משה דיין משד' תל-חי ועד לחוף י"א בגזרה הרחוקה מהחוף.

מערב העיר: השטח בין חוף הקשתות לחוף אורנים ממזרח לשביל הביטחון; שד' משה דיין בין חוף י"א ועד למצודה בשטח החולי המרוחק מהחוף. לאורך כל ציר הטיילת אין להתקרב לחומת טיילת הספורט עד למרחק של 20 מטר ממנה.

צפון העיר:  רח' ז'בוטינסקי מצד צפון, בשטח הפתוח; שד' בן גוריון בשטח הפתוח ממזרח וממערב.

חל איסור מוחלט להקים מדורות ברצועת החוף לכל אורכה, מקו המים ועד 200 מטר מזרחה, בפארקים, בגנים העירוניים, בשטחים השייכים למבני ציבור, בין בנייני מגורים ובחצרות הבתים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]