עיריית אשדוד, החליטה כי גם ביום העצמאות הקרוב, הן בטקס הזיכרון המרכזי אשר יתקיים במשכן לאומנויות הבמה והן בבימת הילדים שתפעל במסגרת חגיגת העצמאות המסורתית, כל תושבי העיר יוכלו ליהנות מההתרחשות על הבמה – ובכללם ציבור החירשים וכבדי השמיעה וציבור התושבים עם צרכים מיוחדים. היוזמה המבורכת הזו החלה כבר שנה שעברה אותה הוביל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי .

כבר בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הטקס המרכזי שיתקיים השנה במשכן החדש לאומנויות הבמה, יוכלו החירשים להבין את המתרחש על הבמה כאשר כל הנאומים ונשיאת הדברים יתורגמו סימולטנית ע"י גב' דבורי צור – תושבת אשדוד המשמשת כמנהלת מועדון החירשים בעיר ומטפלת שנים בתחום החרשות וכבדי השמיעה.

למחרת, בערב יום העצמאות, על בימת הילדים, תתייצב שוב גב' צור ותתרגם את האווירה החגיגית לציבור החירשים. במסגרת זו, היא תתרגם סימולטנית לשפת הסימנים.

במינהל לשירותים קהילתיים ובאגף האירועים המופקדים על הפקת המיזם, מציינים כי פעילות זאת ומשתלבת היטב במדיניות העירייה הפועלת לשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בפעילות העיר ובהנגשתה השוטפת כחלק שבשגרה.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "עיריית אשדוד עושה רבות ומקצה משאבים רבים למען הכללת בעלי צרכים מיוחדים. הרשות מקדמת ומבצעת תוכניות במהלך כל השנה כחלק מתפיסת כוללת  של שילוב חברתי-תרבותי בין כל חלקי החברה".

כזכור, לפני מספר חודשים זכתה אשדוד שנה שנייה ברציפות בפרס אקי"ם שהוענק לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ע"י נשיא המדינה מר שמעון פרס.

בדברי ההסבר לזכייה צויין: "פעילות ברוכה זו לא הייתה מתבצעת ללא הנהגת העיר על ידך כראש עיר ועל ידי בכירי העירייה, וזאת למען הכללת אנשים עם מוגבלות בקהילה בכל תחומי החיים. ירבו כמוך בישראל".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]