מגמת התיאטרון של מקיף ד' המרוכזת  מזה 18 שנה על ידי נחום ישראלי, היא הוותיקה ביותר בקרב  בתי הספר באשדוד ובשנה האחרונה היא פועלת תחת חסותו של בית צבי. במגמה לומדים כיום כ-100 תלמידים כאשר ביום רביעי הקרוב יתקיימו בבית הספר האודישנים לתלמידי כיתה ו' שהתבקשו להכין מונולוג. אלה שיעברו את האודישנים יוכלו להתחיל בכיתה ז' במסע של לימודי תיאטרון שיימשך שש שנים.

ישראלי, רכז המגמה, מציין כי מגמת התיאטרון במקיף ד' היא המגמה היחידה בדרום המקיימת אודישנים לצורך כניסה למגמה ובנוסף היא זוכה להתגייסות והשקעה מכל הגורמים במקיף ומחוצה לו, מה שמאפשר בין היתר לבנות תפאורות מושקעות ולהעניק 19 שעות לימוד שבועיות.

נחום ישראלי: "נציגים מבית צבי בוחנים יחד איתנו את התלמידים שיתקבלו למגמה ובמהלך השנה מקיימים איתנו ימי תיאטרון משותפים, מסייעים לנו בתלבושות ומפעילים כיתות אומן. אנו מתכננים בשנה הקרובה להתחיל פיילוט של חניכה כאשר סטודנטים של בית צבי יחנכו תלמידי המגמה".

תלמידי מגמת התיאטרון במקיף ד' הציגו השבוע באודיטוריום רמי נעים, שלוש הפקות  במסגרת בחינת הבגרות המעשית בתיאטרון.  בחינה זו משלימה את חמש היחידות בתיאטרון הכוללת את הצגת הדיאלוגים בכיתה י"א ואת הבחינה בכתב.

יהודית ביטון מנהלת מקיף ד':

"מגמת התיאטרון של מקיף ד' פועלת מזה 18 שנים ומהווה ציר מרכזי בחיי בית הספר. בית הספר הניסויי מקיף ד', כחלק מרציונאל הניסוי שלו "שמחת חיים בבית הספר של החיים" וכתפישת עולם, בחר להעצים עוד את מגמת התיאטרון ולטפח את ההתמקצעות לתיאטרון, את אהבת התיאטרון בפרט ואת אהבת התרבות בכלל. החיבור לבית צבי ייסייע לקידום המגמה".

בתמונות: קטעים מההפקות של "בואינג, בואינג", "הקומדיה הוונציאנית" ו"מה עושים עם ג'ני?" 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]