אשדוד רושמת לעצמה שבוע מוצלח במיוחד כאשר אל ארון הגביעים שלה היא מוסיפה שלושה פרסים נוספים ורושמת כנס ארצי מוצלח ביותר, זו השנה החמישית ברציפות, בנושא עלייה וקליטה. הפרס האחרון שהוענק לאשדוד, פרס ניהול כספי תקין, מלמד יותר מכל על התנהלותה המקצועית של העירייה ועל יכולותיה להעניק שירות מיטבי לתושביה תוך שהיא מקפידה על כל הפרמטרים הכלכליים ועמידה בהוראות החוק.

עודד לוי, גזבר העירייה, קיבל את הפרס בשמו של ראש העיר ד"ריחיאל לסרי. היה זה בטקס מרשים שהתקיים בבנייני האומה בירושלים, במעמד שר הפנים,  יו"ר מרכז השלטון המקומי, יו"ר המועצות האזוריות, מנכ"ל משרד הפנים ונציגי הרשויות הזוכות.

שר הפנים ח"כ גדעון סהר ציין כי פרס ניהול כספי תקין לשנים 2012-2013, מוענק לרשויות המקומיות שנמצאו ראויים לו, בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים שנקבעו על ידי משרד הפנים, המתייחסים לפרמטרים שעיקרם:  עמידה בנהלים לגבי ניהול התקציב, גירעון הרשות ביחס להכנסותיה ואחוז גביית הארנונה בהתאם לתקציב.

גם השנה, כמו בשנים עברו, קיבלה עיריית אשדוד את הפרס על ניהול כספי תקין. הפרס ניתן לאחר בדיקת  קריטריונים מחמירים בנושא הניהול הכספי, כגון: אחוז גירעון שוטף ונצבר בהם לעיריית אשדוד יש עודפים, אחוזי גבייה ופרמטרים כלכליים שנבדקים אל מול הדו"חות המקורים של העירייה. לצד הקריטריונים הללו יש מבחנים נוספים המעידים על ניהול תקין ובראשם התקשרויות בהתאם לחוק, מתן הנחות בהתאם לנהלי משרד הפנים ועוד.

גזבר העירייה מרעודד לוימוסר כי "קבלת הפרס, ברציפות ולאורך שנים רבות, מלמדת על הניהול התקין של העירייה בכל הגזרות, עמידה ביעדי הארגון במסגרת התקציבית והכל תוך שהעירייה מצליחה להעניק לציבור שירות מיטבי". הוא הודה לראש העיר ד"ריחיאל לסריולמנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי, אשר תחת הנהגתם מתאפשרת פעילות רב מערכתית הנוגעת בכל תחומי עבודת העירייה ומנווטים את הארגון אל יעדיו האסטרטגיים. תודה מיוחדת לכל מנהלי היחידות הארגוניות ולעובדי מינהל הכספים המגלים בכל שנה את יכולותיהם המקצועיות הן בהיבטים של שמירה על איתנותה הפיננסית של העירייה והן בהיבטים של שימור רמת השירותים הגבוהה הניתנת על ידי העירייה.  

בתמונה: גזבר העירייה מרעודד לוימקבל את הפרס מידי שר הפנים גדעון סער.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]