"אנו שמחים לבשר לך כי במדד אקים להכללה לשנת 2014 נמצא כי העיר אשדוד ממשיכה להוביל בהכללה של אנשים עם מוגבלות שכלית במדינת ישראל" כך במילים ברורות ומאירות עיניים, כותבים מר עמי אילון - יו"ר אקים ישראל וגב' סיגל פרץ יהלומי - מנכ"לית אקים ישראל, במכתב המופנה אל ראש העיר ד"ריחיאל לסרי, ומזמינים אותו לבית הנשיא לטקס הגשת דו"ח מדד ההכללה שיימסר לנשיא המדינה כשהעיר אשדוד מככבת בו.

מדד ההכללה, אותו השיקה אקים בבית נשיא המדינה בשנת 2013, הינו מדד חברתי משולב שנועד לבחון מדי שנה את עמדות הציבור הרחב ואת מדיניות השלטון המקומי בערים בישראל, כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית. בשנת 2013 נמצאו שלוש ערים מובילות במידת ההכללה של אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה המקומית: אשדוד, רעננה ודימונה. "בשנה זו מצאנו כי העיר אשדוד ממשיכה להוביל בגאון את נושא ההכללה של אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה" כותבים השניים לראש העיר. בשנה שעברה זכו כאמור שלוש ערים: אשדוד, רעננה ודימונה ואילו השנה מצטרפת ירושלים לערים המובילות, ובין הערבים הערביות נבחרה באקה אל גרבייה.

אשדוד, על פי מדיניות שקבע ראש העיר ד"ריחיאל לסרי, מקדמת מסגרות העוסקות בחינוך מיוחד ובילדים ובוגרים עם מוגבלויות בכלל ובהן מוגבלות שכלית. נזכיר שרק לפני כחודש ימים קיימו באשדוד שבוע חשיפה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, על מנת לעורר את המודעות הציבורית לנושא ולהרחיב את מעגלי הפעילות והטיפול באוכלוסייה זו.

מדד אקים העוקב אחר הנעשה ברשויות המקומיות בישראל בתחום המוגבלות השכלית, בוחן את הפעילות ואת המסגרות שהערים מקיימות כדי להכיל ולשלב את האוכלוסיות הללו בקהילה. בתוך כך מציינים השניים במכתבם כי "אשדוד הולכת ומרחיבה השנה את פעילותה למען שילוב והכללה של ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית. בעיר נעשות פעילויות משולבות רבות לילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית, כגון קייטנה משולבת, תיאטרון משלב נוער רגיל ונוער עם צרכים מיוחדים, 'להקת שווים' ועוד". הם מדגישים כי פעילות זו נעשית "לצד פתיחה והרחבה של שירותים לאנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם כגון מרכז למשפחה, מסגרת להארכת יום לימודים לילדים עם מוגבלות שכלית ועוד", ומחמיאים מאוד לד"ר לסרי בהדגישם כי "פעילות ברוכה זו לא הייתה מתבצעת ללא הנהגת העיר על ידך כראש עיר וע"י אנשי מנהל הרווחה והחינוך בעירייה"

דו"ח מדד ההכללה ה-II לשנת 2014 יימסר לנשיא המדינה מר שמעון פרס, בטקס שיתקיים בבית הנשיא ביום שניי' באדר א' תשע"ד, ה-10.2.2014 בשעה 11:00, בו יוכרזו הערים המובילות במדד הכללה ובהן אשדוד. 

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שיתכבד בהשתתפות בטקס מציין כי אשדוד הינה עיר מובילה בהרבה מאוד תחומים ומהווה מודל ארצי ביוזמות, חדשנות ובניהול פרויקטים מקוריים. כעת זוכה אשדוד לכבוד גדול בהיותה עיר מובילה גם בנושא כל כך רגיש ואנושי, נושא העולה בקנה אחד עם המסרים שאנו מנחילים לתושבי העיר המאפשרים מרחב ביטוי וקיום לכל תושב ולכל אדם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]