מידי שבוע יוצאים קבוצות תלמידים - אחת משכבה ז' והשנייה משכבה ח' - לפעילות ימית במתחם המרינה, הכוללת התנסות עם מגוון כלי שייט: קיאקים, בוגי, גלשני רוח וגלים, הפלגות, חתירה בכלי מפרש גדולים וקטנים. מטרת הפעילות  הימית היא מימוש הפוטנציאל הטמון בכל ילד וילד ובאמצעות כל כלי השייט ניתן להמחיש לילד בצורה אקטיבית כיצד לרכוש מיומנות ומאידך רכישת הערך החברתי הנדרש מפעילות משותפת.

"בפעילות זו מבינים התלמידים את המשמעויות הערכיות למושגים כמו: שיתוף פעולה, נחישות, קבלת סמכות, התמודדות עם תנאי לחץ וחוסר ודאות, כישורי מנהיגות.. ועוד" אומרים בבית הספר ומציינים כי "בצד זה כמובן נהנים התלמידים מהחוויות המיוחדות שמזמן להם הים והפעילות הספורטיבית".

מטרת בית הספר, בית חינוך אמי"ת י', בפעילות הספורט הימי היא לדאוג כי כל תלמיד יחווה חווית הצלחה וישפר את הישגיו הלימודיים ואת מכלול הכלים שיש בידו ושיצטרך בעתיד. "המאמץ האינטנסיבי שעושים התלמידים הם אשר עומדים כאן למבחן ואליו אנחנו מחנכים" מסכם מנהל בית הספר מרעידו אהרונוביץומצטט את דברי המנהיג הנודע נלסון מנדלה ("Do not judge me by my successes, judge me by how many times I fell down and got back up again" – Nelson Mandela.) שמשמעותו: "אל תשפוט אותי לפי ההצלחות שלי אלא כמה פעמים נכשלתי ושוב נעמדתי על רגליי".

 

 

בתמונה: תלמידי בית הספר בפעילות במתחם המרינה

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]