השנה החליטו מורות מובילות צוות קיימות- בריאות: מחנכות שכבה ג'-  ליא בן אור ואתי טובול להביא הלכה למעשה ולהנחיל אורח חיים בריא ופעיל , מקיים ואכפתי.

אז איך הכל התחיל?

"רצנו בהתלהבות למנהלת בית הספר: הגב' מיכל שוהם וקיבלנו את ברכת הדרך. מייד שיתפנו ברעיון את אסתי בוחניק – גנץ – רכזת אירועי רשות הספורת העירונית וזכינו בתמיכתה ויעוץ. ניהלנו קשרים עם איגוד ערים, נפגשנו עם מר' נועם ון דר הל מעמותת 'התחבורה היום ומחר' שבדק את המסלול והמליץ על דרכי ההפעלה של המועדון. קיבלנו עידוד ועזרה ממשית ממנהל אזור י' מיקי בן עזרי וכולנו ביחד ילדנו את הפרויקט המדהים שנקרא: "מועדון הליכה של בי''ס אמירים". מהשבוע הראשון של שנת הלימודים מתייצבת המורה ליא בן אור בשעה 18.00 ויוצאת לדרך עם קבוצת תלמידים . התחלנו בקטן - באו 5 זוגות , עם הזמן גדלנו למועדון מכובד, שמונה 30 אנשים. מדי שבוע זוגות של הורים וילדים יוצאים לרחוב ומגלים סביבם עיר מוארת ופורחת שעומדת ערוכה ומזומנה לרווחת התושב – ילד, מבוגר, קטן וגדול.  הרעיון עלה מתוך תובנה לתת דעת כאנשי חינוך לפנאי של תלמידינו ולגלות לילדים את ה"חצר של פעם" – פעילויות פשוטות וחיוניות כמו הליכה. נציין כי כל זה נולד מתוך קריאתו של ראש העיר: "באשדוד פעילות גופנית היא התרופה הטבעית".

אז הנה היום הגדול הגיע, נס החנוכה שלנו – מועדון ההליכה באירוע חגיגי של חנוכה הולך ומאיר את העיר. יצאנו מנקודת איסוף  קבועה – רח' יואב בן צרויה 5 וצעדנו לאורך רח' בני ברית דרומה עד לרובע  ט''ו ובחזרה, את המסלול הרגיל שלנו שאורכו 4 ק''מ.  עם זאת חשוב היה לנוח ולציין שהיום הוא יום הנס ועלינו לברך על הניסים שקורים – אז הדלקנו ביחד עם נציגי חב''ד ובנוכחותו של כבוד הרב מורדכי לאופר ,את החנוכייה הרובעית  וראינו  אור גדול של שמחה ובריאות בעיני האנשים. ליה בן אור מסכמת את הפעיות ואומרת: "מי ייתן וימשיך לראות את האור בדברים הקטנים אך ה"גדולים" שאנו עושים, שנזכה לעשות ניסים ולקבלם מדיי יום ולא רק בחנוכה, שנמשיך בעשייה מאירה ומלאת יוזמה חינוכית , לימודית, ערכית חווייתית ובריאותית".

 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]