השנה יצעדו כ-55,000 תלמידים אל מאות מוסדות חינוך בכל העיר –ממלכתי, ממלכתי-דתי וחינוך עצמאי. כ-5,000 מחנכים, מורים וגננות ימתינו להם בכיתות הלימוד עם מיטב הציוד ובסביבה חינוכית נעימה ותומכת. התקציב יעמוד השנה על 447 מליון ₪, גידול של כ-30 מליון ₪ משנה קודמת, ו-260 מליון ₪ עבור פיתוח – גידול של כ-85 מליון ₪ מאשתקד. אגב כך צוין כי השנה נבנו לא מעט כיתות לימוד חדשות, אגפים נוספים לבתי ספר צומחים ובתי ספר חדשים ברבעים הדרומיים של העיר. כן נבנו עשרות כיתות גן ברחבי העיר.

בסקירה לציבור העיתונאים, שהתקיימה בלשכת ראש העיר, צוין הגידול במספר הסטודנטים בני אשדוד הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה (5,687 סטודנטים) והעובדה שמדובר בגרף עולה באופן קבוע. כן צוינו הישגי התלמידים בתחומי הבגרות. אחוז הזכאים עומד השנה על 73% ומציב את אשדוד בשורה אחת עם הערים החזקות בתחום החינוך. בתחום הפיתוח נבנו השנה כיתות לימוד חדשות ובהם לא מעט גנים חדשים. אגפים חדשים נוספו למוסדות חינוך חדשים באזורים הדרומיים וכן נבנו בתי ספר חדשים בי"ז ומקיף חדש (י"א). מוסדות אלה זוכים כמובן למכשור וציוד ובמוסדות רבים היתה הצטיידות נוספת ורענון ציוד קיים.

מגמות המדע והטכנולוגיה זוכות לתמיכה ועידוד וישנן לא מעט השקעות בפיתוח מגמות אלה. המטרה היא להכשיר יותר ויותר תלמידים אשר יוכלו להשתלב במקצועות הטכנולוגיים והלימודים הגבוהים בעתיד. הדברים באים לידי ביטוי בהטמעת טכנולוגיות ומערכות תקשוב, בשדרוג וטיפוח אתרי האינטרנט הבית ספריים, עידוד השימוש באמצעי הטכנולוגיה לצרכי למידה, בכיתות כתו"ם ובמחשבים חכמים... ועוד. כן מושם דגש על לימוד ערכי, חינוך לערכים ציוניים ומסורת ישראל, מעורבות קהילתית והתנדבות, טיפוח נושאים חברתיים, סיורים ותחומי תרבות.

במינהל החינוך מציינים כי ימשיכו גם השנה בתנופת העשייה בשדה החינוך העירוני. מדיניות ארבעת הדגלים ימשיכו ללוות אותנו גם השנה ואיתם תוכניות ויוזמות חדשות אשר ימשיכו לקדם את אשדוד אל חזית הערים המובילות בתחום החינוך. "עיקר גאוותינו היא על היקף הפרסים להן זכינו השנה" אומרים במינהל החינוך ובעירייה מתפארים בעיקר בפרס החינוך הארצי "ההכרה הגבוהה ביותר בהשקעות שאשדוד עושה בתחום החינוך" הם אומרים.

עוד מציינים במינהל החינוך כי הם ממשיכים בטיפוח והכשרה של מנהלים, טיפוח מנהיגות לניהול עצמי, עידוד למצוינות בקרב עובדי המערכת ותלמידים כאחד, יצירת אקלים וסביבת לימודים נעימה ותומכת והמשך המגמה להפוך את החינוך, הלמידה ואת ביה"ס למשמעותיים עבור התלמיד, המורה, המנהל וההורה, ולהחזיר את "הנשמה" ללמידה. "השנה אספה מערכת החינוך העירונית לא פחות מ-50 פרסים, אותות ותעודות הוקרה בתחומי החינוך" אומר ראש מינהל החינוך מראריה מימוןבלא מעט גאווה ומציין: "עיקר גאוותנו על פרס החינוך הארצי, המצטרף לארון הפרסים שלנו ומעמיד את אשדוד במקום הראוי לה".

כל המערך הגדול הזה זוכה לליווי ותמיכה של יחידת הבקרה של מינהל החינוך, במגמה לבחון האם המערכת נמצאת בכל זמן נתון על המסלול הנכון, האם היא עומדת ביעדים ובלוחות הזמנים ובחינת המדדים כך שאפשר להפיק לקחים וליישמם באופן מבוקר.

אשדוד נט מאחל לכל תלמידי העיר שנת לימודים פוריה. 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]