במהלך שנת הלימודים תשע"ג עברו תלמידי כיתה ח' 4 מבית ספר מקיף ג' באשדוד קורס מעם "תעשיידע". בקורס זה רכשו התלמידים ידע אודות חשיבות התעשייה, עיצוב מוצרים, ופירוט כל שלבי הפיתוח של מוצר תעשייתי.

כיתה ח' 4 ממקיף ג' עבדה עם מפעל "מקסימה" (עם נציגיהם ציון ויוסי) בתכנית של תעשיידע  הנקראת :  "יזמות פרימיום". בתכנית היו צריכים לפתח חשיבה תעשייתית, להמציא מוצר חדש, לבנות לו תכנית עסקית ולבסוף להציגו בפני  חבר שופטים.

בתחילה עלה הרעיון להמציא פחית שמקררת את עצמה, אבל מוצר כזה כבר קיים בחו"ל.

המוצר שהוחלט לפתחו נקרא : "גרין אייס". המפעל המאמץ, "מקסימה", עוסק בייצור גזים ולכן חשבו הרבה בכיוון של קירור משקאות על-ידי גז. המוצר שהוחלט בסופו של דבר לפתח היה : מכשיר שמקרר משקאות מהר.

המוצר הוא בעצם סליל עם צינורית שמתחברת למתקן סודה סטרים. מתקן הסודה סטרים מזרים את הגז שיש כבר בבקבוק שלו לתוך הסליל, ובגלל הפרשי הלחצים הסליל מתקרר ומקרר את הנוזל סביבו.

בצידו השני של הסליל יש פיה שדרכה יוצא הגז, כך שהוא לא נוגע במשקה ולא משאיר טעם לוואי. בשלב הבא נבנה אב טיפוס ותכנית עסקית. הוכנה פרסומת ומצגת.

לשלב הגמר הוכנה גם פרזנטציה, שלטים וכרטיסי ביקור. בשלב הגמר, הוקצו 7 דקות להציג בפני השופטים את המוצר, וארבעה נציגים הסבירו על המוצר ועל התכנית העסקית.

יוזמת "גרין אייס" זכתה במקום הראשון בארץ.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]