הפרלמנט החשוב והצעיר ביותר בעיר אשדוד יוזם פעיליות למען העיר. פרלמנט הילדים העירוני, מונה כ-60 תלמידים, נציגי בתי הספר היסודיים בעיר. הם מתכנסים מספר פעמים בחודש במהלך כל השנה ודנים כיצד לקדם את האינטרסים של ילדי העיר. הדיונים מקצועיים ועוסקים במעורבות העירונית בכל התחומים.
במהלך החודש נפגשים צוות מצומצם יותר של הילדים באופן קבוע ופועלים ליישום הרעיונות.

השבוע במתנ"ס ד'. חברי הפרלמנט הצעירים ישבו יחד עם נציגי העירייה, ודנו בנושאים חשובים שנבחרו ע"י הילדים עצמם והפתיעו את כולנו ביצירתיות ובמקוריות שלהם. הם פיתחו משחק "גלגל 106"שמטרתו לעודד ילדים לדווח למוקד על בעיות ומפגעים.
בנוסף, העלו רעיונות כיצד לדאוג יותר לרווחת כלבים וחתולים בעיר. ועיקר הדיון התרכז בתוכנית לשיפוץ גן "רעים" ברובע ד' באופן שישרת טוב יותר את הילדים ברובע. האולם היה מלא, שולחנות עגולים וסביב כל שולחן מתקיים דיון קבוצתי, בסיום היום הם מעבירים את הסיכומים לעירייה וביחד איתם מתחילים אגפי העירייה להוציא לפועל את הסיכומים. אחת התלמידות אפילו אמרה בפני כולם שהיא שואפת להיות ראשת עיר. רבים אחרים אמרו שהם רוצים להיות חברי מועצת עיר. נחזיק להם אצבעות ונאחל להם הצלחה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]