במהלך חודש מרץ התקיים באשדוד סמינר בינלאומי בהשתתפות נציגים מ-7 מדינות אירופיות וארגון נוסף מירדן. הסמינר שפעל תחת הכותרת "כן אנו יכולים" עסק בתכנים אותם מובילה הרשות העירונית למלחמה בהתמכרויות באשדוד במשך כל השנה, וכלל סיורים, הרצאות, סדנאות וביקורים במספר פרויקטים אותם מפעילה הרשות העירונית באשדוד.

המשתתפים שהנם מנהלי פרויקטים וארגונים בינלאומיים, המפעילים תכניות חינוכיות, מניעתיות וטיפוליות במדינות מוצאם, חזרו לביתם נפעמים מהפעילות הבלתי רגילה המתקיימת בעיר אשדוד. המשתתפים כבר החלו ליישם במדינותיהם חלק מהדברים שלמדו באשדוד ומספר כתבות אף הופיעו בכלי התקשורת המקומיים שלהם, המשבח את הפעילות הישראלית.

זאת ועוד, לאחר המלצה חמה של האגף לקשרי חוץ ואונסקו במשרד החינוך, ביום שלישי האחרון, התבשרו מנכ"ל הרשות העירונית סימונה מורלי ועו"ד שבי מיכאלי – יו"ר YOFI, כי הסמינר אותו יזמו, עלה לשלב הגמר בתחרות היוקרתית של היורומד, שריכז אלפי תכניות, סמינרים ופרויקטים במהלך ה-3 שנים האחרונות!

התכניות מחולקות ל-4 קטגוריות: חילופי נוער, מתנדבים, סמינרים ותכניות הכשרה, כשהקטגוריה בה מועמד סמינר "כן אנו יכולים", היא קטגורית הסמינרים. עם היוודע דבר הזכייה, עדכנה סימונה מורלי את ראש העיר, שהגיב בברכת "יישר כוח". ד"ר לסרי תמך בפרויקט לאורך כל הדרך ואף נפגש עם חברי הקבוצה שביקרו באשדוד.

טקס ההכרזה על הזוכים יתקיים במסגרת אירוע בינלאומי יוקרתי אותו יקיים היורומד בירדן בין התאריכים 10-14 ביוני. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה של התכנית, בה ארגונים מאשדוד זוכים להכרה בינלאומית על הצלחת התכנית שלהם והעניין הגדול לבטח יירשם אם ארגון ישראלי יזכה בהוקרה בינלאומית על אדמת מדינה ערבית. הגב' סימונה מורלי אמרה עם היוודע הבשורה "אני מאד שמחה לשמוע כי נבחרנו מבין אלפי תכניות שהגישו מועמדות. עצם ההעפלה למעמד מכובד זה נותן לנו את הדחיפה להמשיך ליזום וליצור תכניות נוספות בהמשך. אני גאה על ההישג שלנו ומבטיחה כי נעשה הכל על מנת לשחזר אותו בעתיד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]