מקיף ה' משתייך לתוכנית מזה 12 שנים לאור העובדה שהמקיף מצליח לשמור לאורך שנים על ממוצע גבוה בציוני הבגרות של בוגריו. בכדי להגיש מועמדות לתוכנית, הבוגרים המצטיינים פטורים מבחינה פסיכומטרית כתנאי כניסה לאוניברסיטת ת"א, המסתפקת בהצגת ציוני הבגרויות.

עו"ד יעקב לוי, מנהל מקיף ה': "מדובר ב-5 בוגרים מצטיינים מכל מחזור בשנים 2007-2011 . ובימים אלה קיבלנו הודעה מהאוניברסיטה על בחירתם של 20 הבוגרים שיזכו למלגות. ביום שישי האחרון החלטנו לקיים טקס מיוחד בביה"ס במטרה לדרבן תלמידים נוספים שיקחו דוגמא, יחקו הבוגרים, יזדהו איתם וישאפו להצטיין".

מנהל מקיף ה' מוסיף כי 20 הבוגרים שנבחרו יכולים לבחור את הפקולטה בה ירצו לממש המלגה ואף יקבלו במהלך הלימודים ליווי שיכלול מתרגלים. זאת,  במטרה לסיים את הלימודים בהצלחה.

בטקס המרגש השתתפו מנהל ביה"ס, מורים, רכזים, תלמידים וחבורת הזמר של המקיף. הבוגרים קיבלו תעודת הוקרה מביה"ס על הצטיינותם.

אלירן אגרונוביץ אחד הבוגרים: "אני ממליץ לכולם לשאוף למטרה שתנחה אתכם. חשוב להשקיע, משום שההשקעה משתלמת.  ההצלחה שלי היא בזכות ביה"ס, מורים שתמיד לימדו מעבר לחומר הנדרש וחיזקו את האהבה שלי ללמידה".

הבוגרת מיכל קושניר: "אני לומדת הוראת אנגלית מתוך מטרה להיות מחנכת, להחזיר טובה והערכה על מה שקיבלתי מהמורים והמחנכים שליוו אותי בחום. היכולת לסייע לתלמידים ממלאת אותי סיפוק".

יפה פז היא האחראית מטעם משרד החינוך על התוכנית הייחודית.