ביום שישי ה – 19/4/13   במקביל להנפת הדגל בגטו ורשה, התקיים טקס ערכי שהוכן ע"י מועצת התלמידים ורכזת מעורבות חברתית סולי חכים.

במהלך הכנת הטקס עברו התלמידים תהליך למידה והזדהות עמוקה, עם מה שהתרחש במרד גטו ורשה. הטקסטים שנבחרו בקפידה ביטאו את מה שהתרחש בגטו, ואת גבורת הלוחמים שהיא סמל ומופת לכל דור.

עדן תלמידת כתה י' שהשתתפה בטקס אמרה: " הבנתי את המשמעות האמיתית של גבורה, הרגשתי שאני חלק משמעותי בהעברת המסר של מה שקרה שם"

שלו תלמיד כתה ח' אמר: "התרגשתי כשאמרנו כולנו יחד בשיר הפרטיזנים "אנחנו כאן"!!  אנחנו דור ההמשך, החיים בארץ הזאת בזכותם"

הדגל שהונף מעל לשתי קומות בית הספר, יחד עם שישה דגלים נוספים שסמלו את ששת המיליונים שנספו בשואה, היו המענה הנאות לקיומנו בארץ הזאת.

מנהלת בית בספר, הגב' שרה שמש ציינה בדבריה לתלמידים:

"אני עומדת כאן היום ורואה את בני הנוער, מכל קשת המנהיגות, וחושבת על נערים ונערות בני גילכם בגטו, שקיבלו החלטות להקים ארגוני מחתרת. הנפת הדגל בצבעי הלאום, הם אמצעי המסמל את הרוח היהודית. השנה הרמטכ"ל, בני גנץ, צעד בראש קציני בה"ד 1, אין גאווה גדולה מזו."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]et.co.il