מקיף ט' חרט על דגלו את הרחבת מעגל הנגישות להשכלה הגבוהה ומקיים בכל השנה פעילויות הסברה שנועדו לעודד תלמידים לטעום טעימה קטנה שתוביל אותם בסופו של דבר ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה. בשבוע האקדמיה שהתקיים במקיף ט', נחשפו תלמידי ביה"ס לתכנים הקשורים בעולם האקדמיה ובהם הרצאות מרתקות ופרזנטציות שנועדו להקנות לתלמידים טעימה מעולם האקדמיה.

במהלך שבוע האקדמיה שארגנו בבית הספר, התקיימו פעילויות כגון: הרצאה מרתקת על תוכנית עתידים, סיור לאוניברסיטת תל-אביב בו נחשפו התלמידים להרצאות מרתקות בתחומי דעת שונים, סיור לסדנת אומן ביפו בנושא הקשר בין אמנות למצוינות, הרצאות בתחומי הסוציוביולוגיה ומחלת האלצהיימר, חקר המוח וכן סיורים לאינטל והרצאות של מהנדס מחברת אינטל, במסגרת העתודה מדעית בטכנולוגיה.

אחת הפעילויות המעניינות הייתה הרצאה של תלמיד בביה"ס – גלעד ליבשיץ מכיתת מופ"ת, המשתתף בתוכנית "חלום" באלת"א. התלמיד הכין הרצאה מרתקת בנושא "סייבר", אשר לוותה במצגת מעניינת שהוא עצמו ערך והכין.

הנהלת ביה"ס, היועץ האקדמי וסגן המנהלת ירון שניידר מציין כי "מקיף ט' רואה את נושא ההשכלה הגבוהה כמקור חשוב ביותר להגשמת יכולותיו של כל תלמיד וכי ההשכלה הגבוהה היא בין המדדים הבטוחים להצלחה, הן בחיים המקצועיים והן בחיים האישיים".

עיריית אשדוד רואה במינוף הלימודים האקדמיים מקור חשוב לפיתוח העיר ולכן נרתמה ומשקיעה משאבים רבים כדי שכל תלמיד המסוגל ורוצה יוכל לממש את שאיפותיו וללמוד במוסדות להשכלה הגבוהה.

שיתוף הפעולה הפורה בין הנהלת ביה"ס, העירייה, מרכז "כיוונים", ההורים והתלמידים, מביא בסופו של דבר להרחבת מעגל הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה ומקנה לתלמידים את הכלים הראויים להתמודדות עם אתגרי העתיד.

תלמידים רבים בביה"ס משולבים במוסדות להשכלה הגבוהה, ומשתתפים במהלך השנה בפעילויות הקשורות והמעודדות את הנושא כגון: תחרות כתיבת חיבורים שלדן דודפעילויות וסיורים באלתא ועוד.