בעיריית אשדוד התרגשו לשמוע ביום שלישי האחרון על ההכרזה של שר החינוך גדעון סער, להעניק את פרס החינוך היוקרתי לשנת 2012 לאשדוד, יחד עם 5 ערים נוספות (צפת, מעלה אדומים, קריית ביאליק, אריאל ויוקנעם). פרס החינוך היישובי מוענק ליישובים שבלטו בהשקעה יתרה בחינוך וביצוע תכניות ותהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם.

במסגרת זכייתן של הרשויות בפרס,יעניק להם שר החינוך  להן פרס כספי בסך 100 אלף שקל אשר יושקע בפרויקט חינוכי בתוך הרשות. בתאריך ה-30.4.2013 יתקיים הטקס הרשמי בו יוענקו לזוכים הפרס.

יצויין, כי על הפרס התמודדו 17 רשויות. ההחלטה בדבר הזוכים התקבלה לאחר שוועדת הפרס ערכה סיורים בכל היישובים וחבריה נחשפו לפעילויות ייחודיות ומרגשות, התרשמו מהעשייה, מהתרומה הערכית-החינוכית, הרחבה של ראשי היישובים והמנהיגות החינוכית שבהם.

היישובים הזוכים בלטו והצטיינו בפעילויות ייחודיות: קליטה מיטבית של ילדי עולים, אימוץ אוכלוסיות תלמידים מיוחדות והעצמתן במסגרת בתי הספר הרגילים, עיר מנגנת, העמקת המנהיגות החינוכית ופיתוח מרכז ארצי לפיתוח מנהיגות, עשייה המשמרת ערכי חברה תרבות ומסורת, שיפור סביבות הוראה ולמידה, עשייה המעודדת יזמות וחדשנות, טיפוח מצויינות ומתן מענה לשונות בין התלמידים.

הפרס ליישובים  ניתן  על עמידתם בשישה מתוך הקריטריונים הבאים: מעורבות ותמיכה אישית של ראש הרשות ושל מינהל החינוך היישובי בנושא חינוך,תרבות וספורט ובביצוע של תכניות העבודה המוסדיות וליווים. השקעה בתשתיות של מוסדות החינוך הפורמאליים והבלתי-פורמאליים, לרבות בנושא הבטיחות בכלל ובנושא הבטיחות בדרכים בפרט. הפעלת מסגרות ופעילויות תרבות,כמו חינוך בלתי-פורמאלי, פנאי וספורט,תנועות נוער,ספריות השאלה ועיון,טקסים יישוביים ועוד. עידוד מעורבותם של ועדי ההורים,גיוס של כלל התושבים לפעילות ביישוב והפעלת מתנדבים בקהילה. ביצוע תכניות עבור אוכלוסיות בעלות צרכים ייחודיים,ובכלל זה עולים ואוכלוסיות שאינן נכללות בחוק חינוך חובה. התגייסות אד-הוק של כל הגורמים ברשות לטיפול נקודתי,בלתי-שגרתי,בסוגיות חינוכיות ביישוב. טיפוח צוותי הוראה והפעלת מרכזים מיוחדים עבורם. הפעלת בקרה והערכה על הנעשה בתחום החינוך ברשות. ביצוע תכניות לצמצום פערים,למניעת נשירה,לאיתור ולשיקום של נוער בסיכון ולטיפול במוקדי אלימות. ביצוע תכניות לקידומה ולפיתוחה של מנהיגות חינוכית,ובכלל זה מנהיגות צעירה. ביצוע תכניות בנושאי תקשוב,מדע וטכנולוגיה בכל שכבות הגיל.  

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]