בית חינוך אמי"ת ב' אשדוד ערך השבוע במסגרת שבוע החמ"ד ויום המעשים הטובים הפנינג ססגוני וחווייתי ל100 ילדיי מועדוניות יום, את המהלך הובילו צוות בית החינוך בשיתוף תלמידות האולפנית מכיתות ט'-י'. להפנינג הגיעו מגוון מועדוניות יום מהעיר באמצעות הסעות שבית החינוך ארגן ולאחר קבלת הפנים החמה ודברי ברכה של מנהל בית החינוך בעז חן ציון, נהנו הילדים ממגוון הפעלות שבית החינוך ארגן להם, מתנפחים, דוכני משחקים, דוכני אוכל, מוסיקה טובה והופעת קוסם. בית חינוך אמי"ת ב' מקנה חשיבות רבה ומחנך את תלמידיו למעשיי חסד ונתינה. ואכן ביום שכולו חסד זכה בית החינוך לארח את ילדיי המועדוניות החמודים והמדריכות ולשמח אותם.

"שבוע מורשת יהדות אתיופיה" 

השבוע 3/3-7/3 התקיים בבית החינוך  באמית ב'  "שבוע מורשת יהדות אתיופיה" תלמידי אמית ב' נחשפו להווי חיי היהודים באתיופיה. 

הוקמו שלשה ביתנים: המסע אל א"י, מוסיקה ולבוש מסורתיים וטקס הבונה המסורתי . התלמידים שמעו אולי בפעם הראשונה על המסע הלא פשוט של יהודי אתיופיה לא"י ועל כמיהתם הרבה לארץ, כמו כן הם שמעו מוסיקה אתנית וראו כלי מוסיקה המיוחדים לבני העדה, ראו תלבושות של בנות העדה, וגולת הכותרת הייתה טקס הבונה המסורתי, הוכן אוהל ענק עם שטיחים והתלמידים הזמנו כלאחר כבוד להכנס לאוהל, ולהתכבד בקפה  וכן בכיבוד המאפיין את העדה. כמו כן התקיים הפנינג ענק בחצר בית החינוך המלווה במוסיקה אתיופית ש"הקפיצה" את כל תלמידי בית החינוך לרקוד.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]