לאחר שבוע סוער וקודר, לאחר כמויות הגשם הנדירות וצניחת הטמפרטורות לקור אירופאי, חייכה גם השמש ליוזמה ברוכה שהפיקו במשותף החווה החקלאית והמחלקה לגני ילדים בעיריית אשדוד.

 "הרבה ערכים חשובים נטמנו השנה בט"ו בשבט, באדמת החווה החקלאית באשדוד, כשעשרים גני ילדים הגיעו למפגש מרגש ומהנה" אומרת מנהלת החווה גב' חדוה אלעד ומציינת כי היוזמה התאפשרה "הודות לבחירתה של גב' תקווה ברם, מנהלת מחלקת גני הילדים, לא להרחיק לכת, אלא לחבור לצוות החווה ולקק"ל". בתוך כך היא מציינת כי בעקבות יוזמה זו "נטמנו באדמת אשדוד זרעים של שיתוף פורה בין הגופים השונים בעיר, שעשויים להיות תחילתה של מסורת רבת שנים".

במהלך הפעילות התלמידים צפו בטרקטור החורש את השדה ומכין ערוגות, ולמדו איך חרשו בעבר בעזרת בעלי חיים. לאחר שהכירו את מבנה הזרע, ואת תהליך הנביטה, יצאו לטמון זרעי חיטה, במו ידיהם בערוגה. "את החיטה שזרעו באדמה, יוזמנו ילדי הגן לקצור בחג השבועות" אומר גב' ברם ומציינת כי "עד אז הם יוכלו להמשיך לעקוב אחר התהליך בגן, באמצעות הזחל הנובט, שהוכן משימוש חוזר בקרטוני ביצים, ובעזרת הספרון שקיבלו 'סיפורו של זרע'".

לסגירת מעגל ביקרו הילדים בפינת החי, והאכילו את בעלי החיים בחציר ובחיטה. ולקינוח דשו את החיטה בעזרת עלי ומכתש ואפו פיתות בטאבון. כל המשתתפים יצאו עם טעם של עוד; ילדי הגן זכו לחשיפה ראשונה לחווה, אליה יגיעו בעתיד כתלמידי בית הספר; וגם הגננות נדהמו לגלות כי יש פיסת גן עדן, כה קרובה, שיכולה לסייע להן בתהליך הלמידה.

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]