חודש מנהיגות בבית ספר מקיף ד' נפתח בשעורי חינוך בכיתות במהלכן למדו התלמידים על מנהיגים בכלל ועל בגין ובן גוריון בפרט, התקיימה תחרות הכנת סטיקרים בין השכבות – התלמידים נתבקשו לחשוב  על אמירות מתאימות ולעצב אותם ברוח הדברים שנאמרו. מתוך כל הסטיקרים בחרה וועדת השיפוט שניים שזיכו את כותביהם בפרסים,  ואלו הם הסטיקרים שנבחרו: " נאמנות זה לא רק ערך זה גם דרך"  , "כאשר כוח האהבה גובר על אהבת הכוח העולם ידע שלום".

 תלמידי שכבות ח' וט' נחשפו למסע קולנועי שעסק בדיון על מנהיגות ,התלמידים צפו בסרטים תיעודיים ועלילתיים ויצאו למסע לגילוי המנהיג שחבוי בכל אחד מהם. במסגרת המפגש הופק סרטון בית ספרי שהוקרן בסיום המפגש. בנוסף תלמידי מגמת אומנות בהנחיית המורה מרינה  טוזמן  עיצבו תערוכת ציורים ברוח תקופתם של מנחם בגין ודויד בן גוריון, בחזית בית הספר נתלתה תערוכה עם הציורים.

פאנל חברי כנסת שנערך איפשר לתלמידי החטיבה העליונה לשאול שאלות ענייניות ולהיחשף למגוון דעות פוליטיות, והשבוע  גולת הכותרת - חצר ביה"ס התקשטה בשלל צבעים ושלטים של כלל המפלגות .ברחבת ביה"ס הוכנו דוכנים בהם מידע על המפלגות , פליירים כובעים וחלצות חולקו ע"י תלמידי המועצה.

כמו כן הופיעו נציגי המפלגות השונות וניסו לשכנע את התלמידים בצדקת דרכם. במהלך ההפסקה נפתחו קלפיות ותלמידי החטיבה העליונה מכיתות י' עד י"ב הגיעו להצביע למועמד שלהם לרשות הממשלה. התלמידים ניגשו בסדר מופתי, כל אחד בתורו אל מאחורי הפרגוד ושלשלו לתיבת ההצבעה את המפלגה שבחרו. בהשגחת צוות חינוך חברתי התקיימה הצבעה בצורה דמוקרטית חשאיות ובחירה תקינה. היענות התלמידים הייתה גבוהה במיוחד . בתום ההצבעה נספרו קולות התלמידים  ותוצאותיהם פורסמו על לוחות בית הספר ,להלן תוצאות הבחירות במקיף ד': הבית הלאומי- 40%,ליכוד 38%,יש עתיד 7%, ש"ס 6%,העבודה4%,התנועה 3%,מרץ 2%.

סעדון אסנת הרכזת החברתית מדגישה כי בכוונת בית הספר להפוך את אירוח חברי הכנסת, ומדגם לפעילות קבועה ובכך להוביל מהלך דמוקרטי זה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]