שיתוף הפעולה בין אינטל למשרד החינוך כולל מתן ייעוץ טכנולוגי ומתודולוגי, בנייה ויישום של מודל לשיתוף פעולה בין ההיי-טק לכיתות מצוינות מדעית-טכנולוגית ונטילת חלק בהכשרת תלמידים מצטיינים במדעי המחשב.   

משרד החינוך ואינטל (Intel) השיקו את תוכנית החינוך לקידום תלמידי העתודה המדעית-טכנולוגית. משרד החינוך הציב יעד של הגדלת מספר תלמידי התיכון הלומדים לתעודת בגרות מדעית או טכנולוגית מוגברת משיעור של כ-6.5% כיום ל-14% בשלוש השנים הבאות.
המשרד ישקיע בארבע השנים הבאות כ-200 מיליון שקלים ואינטל תשקיע כ-20 מיליון, על מנת לקדם את החינוך במקצועות מדעיים, טכנולוגיים, הנדסיים ומתמטיים.

התוכנית פועלת ביותר מ-29 בתי ספר בניהם באשדוד. בתי הספר הללו מעודדים את התלמידים לבחור ולהתמיד במקצועות מדעיים וטכנולוגיים. התוכנית עושה שימוש במדיה חברתית, קליפים ומשחקים וירטואליים שכולם נועדו להעניק השראה לתלמידים. בנוסף, התלמידים נחשפים לסביבת ההיי-טק באמצעות ביקורים במתקן הייצור של אינטל.

בכנס ההשקה אמרה מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר,  כי :
"ידע במדע וטכנולוגיה הוא חלק מההשכלה הכללית הדרושה כיום ותידרש בעתיד מכל אדם בחברה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]