תשתית התוכנית "קהילה נגישה" הינה קבוצת פעילים נכים שנכללים בה נכים מכל טווח הנכויות, כולל נכים פיזית ברמות תפקוד שונות - עיוורים, ליקויי שמיעה, פיגור ואספרגר (לקות תקשורת על רצף האוטיזים). החברים בתוכנית נפגשים בצורה רציפה עם רכזת התוכנית, מעלים את הסוגיות הדורשות התייחסות, ופועלים בשיתוף פעולה עם הרשויות לקידום נושאים אלו. מפעילי "קהילה נגישה" אומרים כי חברי  התוכנית פועלים במישורים שונים, מס' נציגים נוכחים באופן קבוע בועדות נגישות של העירייה למען הגברת הנגישות הפיזית, כולל חניות, גישה למבני ציבור, מתן שירות מותאם לאנשים עם נכויות חושיות וכו'. כמו כן החל  שיתוף פעולה עם גורמי החינוך בנושא הסברה.

הפעילות שהתקיימה ביום חמישי ה-06/12/12 בפארק בן גוריון, הייתה חלק משבוע החשיפה לקידום מעמדם של תושבי העיר הנכים ובמסגרתו חברי קהילה נגישה יזמו פעילות עם עמותת "אתגרים" המעצימה אנשים עם צרכים מיוחדים בעזרת פעילות ספורטיבית ואתגרית.

"לפעילות זומנו נציגים מכוחות הביטחון וההצלה, כולל שוטרים, כבאים ואנשיי מד"א, אשר נענו בשמחה ובמאור פנים להצעתם" אומרים במינהל לשירותים חברתיים ועו"סיעל סופרממחלקת שיקום מסבירה כי "הרציונל להזמנתם הינו, היותה של אשדוד עיר שנמצאת בחזית קו העימות וחשופה לאיום של טילים מעזה. על כן, חשוב שכוחות הביטחון יכירו מקרוב את הקשיים והחוזקות של תושבים עם צרכים מיוחדים שונים, ולדעתנו אין דרך טובה יותר מאשר פעילות אתגרית וחווייתית משותפת".

בפעילות המיוחדת בפארק בן גוריון, היו 3 תחנות: אומגה, סולם חבלים ואופניים מסוגים שונים, ביניהם אופני יד, אופניים עם מרכב של כסא גלגלים ואופני טנדם  דו מושביים לעיוורים. בפעם הראשונה התנסו הפעילים בנסיעה באופניים מותאמים וגם השוטרים הכבאים ואנשי מד"א התנסו בתחושה של אדם נכה.

עו"ס אורנה טוביאס, מנהלת מחלקת שיקום, אומרת לסיכום כי "הנכים נהנו מהזדמנות לעסוק בפעילות ספורטיבית שונה, בריאה ומותאמת. היתה זו פעילות ראשונה, ייחודית ומרגשת עבור כולם, בה נרקם שיתוף פעולה מוצלח בין כוחות הביטחון לאוכלוסיית הנכים, חוויה של נתינה הדדית ותחילתו של שיתוף פעולה בין חברי קהילה נגישה לגורמים הקהילתיים".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]