המצוינות הפכה זה מכבר לדגל הנישא בראש התורן של הערכים אותם מקדמת העיר, והיא באה לידי ביטוי בכל התחומים העירוניים – תלמידים מצטיינים וסטודנטים מצטיינים, מורים ומנהלים, ספורטאים ועובדים במגזר הציבורי, בתרבות ובאומנות, פרסי אשדוד למצוינות, מלגת ראש העיר לסטודנטים מצטיינים ואפילו תוכניות אסטרטגיות זוכות להצטיינות ולמעניקים. כך רשמה אשדוד שבוע מדהים בהישגיה המצוינים כאשר קטפה את המקום הראשון והפכה לעיר מודל לתחבורה ציבורית, את המקום הראשון בהישגי הספורט ואת דגל היופי – המכתיר את אשדוד כאחת משלושת הערים היפות והמקיימות בישראל. אחרי כל זה, אין פלא שראש העיר ד"ר לסרי החליט שגם לציבור המתנדבים מגיע פרגון על פעילותם וביקש להעניק ליחידים ולארגונים את מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים.

 

טקס הענקת מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים, המתקיים זו השנה השנייה באשדוד, הוא מעמד שכולו פרגון והצדעה לציבור המתנדבים הממלא את חייה של העיר בכל תחום פעילות אפשרי ומוסיף רבות לפניה היפות של אשדוד ותושביה. במעמד החגיגי שהתקיים ביום שלישי בבית יד לבנים, אפשר היה לראות את אשדוד במיטבה כאשר מאות מתנדבים גדשו את האולם ובאו לחלוק כבוד והערכה לחבריהם שזכו למגן הוקרה על הצטיינותם בפעילות ההתנדבות. בין קהל המפרגנים היה אפשר לראות נציגים ממשרד הרווחה ומהמועצה הלאומית להתנדבות, ארגונים ועמותות למען הקהילה, חברי מועצת העיר ויקירי העיר, חברי ועדת השופטים, נציגי המינהל לשירותים חברתיים ועובדי עירייה ומעל כולם ציבור מתנדבים ובני משפחותיהם.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בירך את המצטיינים בפרט ואת ציבור המתנדבים בכלל. "לפני שלוש שנים, התחלנו בכ-5,000 מתנדבים ואילו כיום אנו מונים כ-10,000 מתנדבים, במאות מקומות ומסגרות פעילות, העושים עבודת קודש בכל תחומי החיים. אני מבקש להודות לכולם בשמותיהם, כי לכל מתנדב מגיעה תודה וברכה מיוחדת".  

גב' חנה בן-איון, מנהלת היחידה להתנדבות וגיבורת הערב, ציינה כי "התנדבות היא עניין שבלב, ללא קשר לגיל, מוצא ועיסוק והיא מקיפה את כל שכבות האוכלוסייה בעיר. תוכלו לפגוש את פעילות ההתנדבות החל מהגיל הרך ועד למגזר השלישי, בכל פעילות ובכל מקום בו אנו נדרשים". היא שמחה לחשוף כי "השנה, כאות הוקרה, הונפק לראשונה כרטיס מתנדב לכל מתנדבי היחידה, המעניק למתנדבים סל של הטבות" והבהירה ש"נתינה  והתנדבות יוצרות ערבות הדדית ומחויבות שאותה יש לשמר".

להלן הזוכים במגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים:

 

1. אורה אור לב - מנהלת סניף ויצ״ו בעבר.

2. איציק שוחט - מתנדב בבית רשת. 

3) אלגברה קריספיל - מתנדבת באגודה למען החייל באגודה למען הסרטן ועוד. 

4) גבי גליסקו - מתנדב באגודה לשיקום האסיר. 

5) יורם שובל - מתנדב באיכות סביבה, חינוך וידיד לחינוך. 

6) משה בן זקן - מתנדב בעמותות חסד לחלוקת מזון לנזקקים. 

7) שימי גשייד - מתנדב למען ילדים חולי סרטן. 

8) שמוליק דואק - מתנדב בקרב בני נוער, אתיופים, אשדודים וסיירת הורים.

9) שמעון יעקבי - מתנדב במשטרת התנועה. 

10) שרי גרינברג - מתנדבת בכיוונים ואשדוד מתעוררת. 

 

להלן הזוכים במגן ראש העיר לארגונים מצטיינים:

 

1) ארגון קשר - הרב מנחם עמר, יו״ר העמותה קיבל המגן בשם הארגון, המעניק בית חם לעולים ופועל לחיזוק זהות היהודית. 

2) ידיד לחינוך - ניצה דה פורטו ואורנה נאור קבלו המגן בשם הארגון המפעיל גמלאים במגוון תחומי עיסוק החונכים ילדים בבתי הספר.

3) סיירת הורים - שי נקש ואייצו מסלה קבלו המגן בשם המסגרת שמערבת הורים בתרבות הבילוי של בני הנוער. הורים מסיירים בסופ״ש וחופשות במוקדי הבילוי.

4) פעילי רובע ו׳ - רותי רוזנברג ואירית מירלשוילי קיבלו המגן בשם הפעילים המבצעים מגוון פעילויות למען הקהילה ברובע ו׳ ומשמשים כתובת לתושבים. 

צילומים: לימור אדרי ופבל טולצ'ינסקי
 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]