הכירו את theLearnia רשת לימודית חברתית המאפשרת לתלמידים ללמוד ביחד ולצפות בסרטוני וידאו קצרים ממוינים לפי כיתה, מקצוע ונושא. כך, אפשר ללמוד מהבית ועדיין להרגיש בכיתה עם חברים.

הרשת הוקמה כדי לתת מענה לצורך אמיתי ויום יומי של תלמידים לחומרי לימוד איכותיים וממוינים לצד הצורך החברתי ללמוד ביחד. אם תירצו, מעין כיתה וירטואלית בה התלמיד בוחר מי יהיו המורים בכיתה ומי יהיו החברים שלו לספסל הלימודים.

ב theLearnia כל אחד יכול להיות מורה. מאגר הידע המוחזק על ידי אנשים הוא עצום אבל עד כה לא הייתה בעצם מערכת מסודרת להפצתו. כל מי שיש לו ידע בתחום מסוים יכול כעת להעלות שיעור במערכת. זה יכול להיות מורה, סטודנט או איש היי-טק שמומחה במתמטיקה ותמיד רצה ללמד.

גם הורים לתלמידים מוזמנים להעלות תכנים לרשת ולחלק ביניהם את "העבודה המתישה" של הכנת הילד לפני המבחן. בשנה הבאה קבוצה חדשה של תלמידים תלמד מאותם חומרים בדיוק.

"אם רק אחוז אחד מכלל המורים בישראל יעלה שיעור אחד נוכל תוך זמן קצר להכיל את כל חומרי הלימוד הנדרשים ליסודי ותיכון" אומרים היזמים.

על מנת להבטיח שהסרטונים המועלים הם אכן ברמת הלימודים הראויה פיתחו היזמים מערכת חכמה העושה שימוש בחוכמת ההמונים כדי לדרג סרטונים או אף להסירם.

מעבר לחומרי הלימוד המתווספים מדי יום, תלמידים יכולים להזמין את חבריהם לצפות ביחד בסרטון, לנהל דיון סביב השיעור ואף לשאול שאלות את המורה שהעלה אותם. התלמידים נהנים ממגוון גדול של סרטוני לימוד ויכולים לבחור את המורה שהסביר לדעתם את חומר הלימוד בצורה הטובה ביותר.

לתלמידים מתאפשר ללמוד בשיטות שונות ממורים שונים וכך למעשה למצוא את השיעור המובן להם ביותר מבין כל השיעורים המוצעים באותו נושא. ברגע שתלמיד מוצא מורה שהוא אוהב הוא יכול "לעקוב" אחריו כך שבפעם הבאה שהמורה יעלה שיעור, הוא יופיע מייד בקיר של התלמיד שעוקב אחריו.

גם המורים יוצאים נשכרים. מורים יכולים לקבל חשיפה לכמות גדולה של תלמידים. שיעורים טובים יופצו במהירות בין חברים ותלמידים רבים יעשו "Like" למורה. תחשבו איזה סיפוק זה להיות המורה של הכיתה הגדולה בעולם עם אלפי תלמידים שאוהבים אותך ועוקבים אחרי השיעורים שלך.

במקום להיאבק בתלמיד, אפשר למנף את השימוש שלו לרשתות חברתיות, לרתום את הטכנולוגיה לטובתנו ולהעביר שיעור קצר וממוקד בכל פעם על נושא אחר. זו בדיוק התשתית עליה מבוססת theLearnia.

כשתכנסו לאתר תוכלו ללמוד שכדור הארץ באמת עגול (כמה פשוט להסביר גיאוגרפיה על ידי שימוש ב Google earth ולסובב את כדור הארץ) וכן טריקים בכפל של שני מספרים זוגיים שניתן לעשות בעל פה (ככה בשביל להרשים את החברים). זאת כמובן בנוסף לשיעורים ותרגולים במקצועות הלימוד הנלמדים בכיתה.

זה היתרון הגדול של theLearnia. אם כבר הילדים יושבים שעות מול המחשב עם החברים מהפייסבוק, לפחות שישלבו את זה עם לימודים. טוב לילד וטוב להורה. הילדים, כבר יפיצו ביניהם את הבשורה.

בטיחות מעל לכל

להבדיל מרשתות חברתיות אחרות theLearnia נבנתה תוך דגש על בטיחות התלמידים ברשת. מורים מוגדרים כתורמי תוכן ותלמידים יכולים לעקוב אחריהם. לעומת זאת, מורה לא יכול לבקש חברות מתלמיד ובכך מוסרים חסמים קיימים של מורים ותלמידים תחת רשת חברתית משותפת.

כרגע היזמים עובדים על פתרון שיאפשר לבני נוער מתחת לגיל 14 להרשם לאתר תוך פיקוח מלא של פעילותם על ידי ההורים. עד אז תלמידים מתחת לגיל 14 יוכלו לעשות שימוש רק בתכני הלימוד המתאימים לכיתתם וזאת מבלי להרשם לרשת החברתית.

לסיכום

theLearnia היא מוצר משלים ומהנה לתהליך הלימוד. אפשר למצוא ברשת החברתית תכני לימוד רבים וממוינים להשלמת פערי הידע וכן עזרה בשיעורים והכנה למבחנים והיא מוצעת בחינם לכולם.

 

 לכניסה לאתר - לחצו כאן - http://www.thelearnia.com/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]