עפ"י התוכנית תשקיע אינטל 20 מיליון ₪ (5 מיליון דולר) בארבע השנים הבאות בקידום החינוך במקצועות מדעיים, טכנולוגיים, הנדסיים, ומתמטיים כך שיתאפשר לתלמידים לסיים את  התיכון עם תעודת בגרות מדעית וטכנולוגית.

 בשלב הראשון תושק התוכנית ב-25 בתי ספר 7 ישובים בדרום הארץ – אשדוד, קרית גת, אשקלון, באר שבע, חורה, נתיבות ודימונה. 

התוכנית תלווה את התלמידים לאורך שש שנות לימודיהם בחטיבת הביניים ובבית הספר התיכון.
ה תלמידים יעודדו לבחור ולהתמיד במקצועות מדעיים וטכנולוגיים תוך שימוש במדיה חברתית, קליפים ומשחקים וירטואליים במטרה להעניק השראה לתלמידים.
התלמידים ייחשפו לסביבת ההיי-טק באמצעות ביקורים במתקן הייצור המתקדם של אינטל.

היוזמה החינוכית החדשה צפויה להקיף כ-4,000 תלמידים. 

ב-2013 מתעתדת אינטל להרחיב את התוכנית ל-200 בתי ספר בישראל ולגייס חברות היי-טק נוספות למציאת פתרון ארוך טווח למחסור המחמיר במהנדסים בישראל.

 

פול אוטליני, מנכ"ל ונשיא אינטל העולמית אמר בביקורו השבוע בישראל: "ישראל ניצבת כבר זמן רב בחזית החדשנות הטכנולוגית העולמית. חלק מהמשימות ההנדסיות המתוחכמות ביותר שלנו נעשות בישראל.
איטל, כמעסיק הפרטי הגדול ביותר בישראל, רוצים להשקיע בתבונה ובאופן שישמר את חוסנה הכלכלי של ישראל. שיפור המיומנויות המדעיות והטכנולוגיות של תלמידי ישראל חיוני לחדשנות ולתחרותיות של המדינה."

 שר החינוך בירך את חברת אינטל על התגייסותה לתכנית 'עתודה מדעית טכנולוגית' אותה מוביל משרד החינוך: "חיזוק המצוינות במערכת החינוך בכלל ובתחום המדע והטכנולוגיה בפרט יבסס את היתרון היחסי של מדינת ישראל למול מדינות העולם. 

המצוינות בקרב תלמידי ישראל היא מנוע צמיחה מרכזי של החברה והמשק הישראלי", אמר השר סער.

 אינטל ישראל היא המעסיק הפרטי הגדול ביותר במדינה כיום ומעסיקה 8,100 עובדים במתקני הפיתוח והיצור שלה בחיפה, ירושלים, קריית גת, פתח תקווה ויקום.

ב-2011 הסתכם היצוא של אינטל מישראל ב-2.2 מיליארד דולר ורכש הגומלין שלה מספקים בישראל ב-628 מיליון דולר.
בחמש השנים האחרונות תרמה אינטל ישראל יותר מ-4.1 מיליארד דולר להתפתחותה של כלכלת ישראל במסגרת התוכנית לפיתוח תעשייתי של החברה העולמית.

אינטל היא המובילה העולמית בחדשנות בתחום המחשוב. החברה מתכננת ומייצרת את הטכנולוגיות החיונית המספקות את היסודות להתקני המחשוב של העולם.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]