בתי הספר החרדיים באשדוד: "אורות התורה" לבנים ו"אורות מרגלית" לבנות, המשתייכים לזרם הספרדי, פרסמו  קוד לבוש חדש למורות ולאמהות.  כללים חדשים אלו הצליחו לקומם אפילו את ההורים שומרי המצוות. ההורים נדהמו מרמת הירידה לפרטים ורמת ההתערבות בלבושן של האמהות.

מנהל המוסדות, אשר קרסיינטה החליט להתערב בפרטי מלבושן של ההורים והמורים:
עם איזו פאה אסור לבוא לאסוף את הילדים ("הנוהגות להתיר לחבוש פאה, כדעת כמה מרבני אשכנז, יעשו זאת מחוץ לכותלי בית הספר".)  עד היכן צריכה להגיע החולצה וכו'.

באסיפת ההורים שהתקיימה באחרונה קיבלו ההורים תקנון צניעות מעודכן ומפורט להפליא:

התנאים שנלוו לחבישת הפאה כללו פאה שלא ייראו בה שביל לבן או צבע רשת כחיקוי לצבע הקרקפת וכן שלא יסורקו, כדרך הנערות. "שלא תיראה הפאה פרועה מאחור - האורך המקסימלי יהיה לא יותר מכיסוי הצוואר ובשום אופן שלא יעבור את הכתף. מצד הפנים - השערות לא תכסנה את הלחיים ושלא יהיה השיער טבעי".

גם עבור אלו שמקפידות ללבוש מטפחת או כובע היו מספר סעיפים:
"לא מטפחת בנדנה - בדרך כלל קטנות ואינן מכסות את השיער כדין, כובעים ארוכים שמפאת משקלם נוטים להימשך לאחור וממילא מתגלה השיער קדימה, בחבישת המטפחת או הכובע מעבר לאוזניים מתגלה השיער הסמוך לאוזן".

אלא שבכך לא הסתפקה ההנהלה. תחת הסעיף "גבולות הצוואר" משרטט הרב קרסיינטה גבולות ברורים מאוד ללבישת החולצה:
"מהצדדים - מתחילת שיפוע הכתפיים, מאחור - מהעצם הראשונה שבחוליות (מיקומה של השרשרת מהווה הגבול המדובר), מלפנים - מעל שתי עצמות הבריח ששקע קטן ביניהן". לדבריו במצבים מסוימים עלול להתגלות "הטעון כיסוי" בשעה שהנשים נושאות תיק צד או מרימות תינוק, ועל כן יש לשים לכך לב.
הרב לא הסתפק בכך והכניס לתקנון הלבוש גם מידת החולצה הרצויה, צורתה, אורכה, אורך השרוול שלה ואפילו עובי הגרב. "עובי הגרביים באופן שלא תיראה הרגל".

במוסד החינוכי שברובע ז' לומדים כ־350 תלמידים חרדים בבית הספר לבנים ו350 תלמידות בבית הספר לבנות.

הנהלת בית הספר מבקשת מההורים לפקח על הילדים שלא יציצו בסרטים באינטרנט, גם כאלו שנחשבים מבוקרים. הורים שמחזיקים במחשב, כך נאמר להם, אמורים לעשות זאת לצורכי פרנסה בלבד.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]