בנוסף  יופיעו בוגרי כוכב נולד הישראלי יוצאי גיאורגיה, כולם מייד אין אשדוד כמו שלומי בראל, האחים מישל וסיוון גור ואביהם איציק גורלשווילי וגם רמי מירל שהשתתף ב- THE VOICE. על הבמה תופיע גם מאיה ספי כוכבת סרט התעודה גיאורגיה אהובתי, זמרת צעירה גיאורגית מאשדוד שמחדשת שירים גיאורגים של פעם.

על במת המשכן יופיעו משך יומיים כ-250 אומנים ביניהם גם התזמורת הסימפונית אשדוד שתפתח את החגיגות עם לקט מנגינות גיאורגיות עממיות ולהקת המחול אביבים. זאת בנוסף ללהקת הבלט  לה נציונל של תמז ציציאשוילי ולהקת מחול אותנטית של בנות מננה ספי.

חבר הנהלת העיר אשדוד ומחזיק תיק הספורט משה בוטרשווילי שמחדש זו השנה ה-9 את יום גיאורגיה הבינלאומי מספר, כי השנה החליט כי כל הזמרים הגיאורגים הישראלים יהיו מאשדוד. הוא מוסיף כי בסופו של כל יום תתקיים ברחבת המשכן חאפלה גיאורגית שתכלול לצד מאכלים מסורתיים, כ-30 סוגי גבינות ויין חופשי.

בוטרשווילי: "הגענו לגיאורגיה לפני 2600 שנה ולא שכחנו לרגע שלצד היותנו ציונים, אנחנו  יהודים גיאורגים שגאים בתרבות העשירה והיפה שלנו בתחום השירה, הפולקלור, הדת והמסורת, התיאטרון והריקוד. זאת, לצד תרבות קולינארית עשירה אותה אנו משמרים עד היום. השנה אנו חוגגים 40 שנות עלייה ופתיחת שערי הברזל בשנת 1972".

האירוע הופק ע"י מרכז התרבות של יהודי גיאורגיה ובשיתוף עיריית אשדוד, החברה העירונית לתרבות ופנאי ומתנ"ס דיונה. כרטיסים להופעות ולחאפלה ניתן להשיג ב-70 עד 100 ₪ בקופת המשכן בטלפון 08-9568111 .


הרחבה:
רשימת האומנים המלאה: הכוכבים מגיאורגיה- גיא סוראמלאשווילי הכוכב הסלב הכי מפורסם בגיאורגיה שנוהג להסתובב עם מאבטחים,  הכוכב העולה צרטלי גיאורגי,  לדי סוליקשוילי זמרת מפורסמת –ה"רוחמה רז הגיאורגית",  סוליקו גאגאשוילי,  קאטבן רוסטומשווילי זמרת ודוגמנית מהרכב משפחת רוסטמשווילי, הסטנדאפיסט ומנחה הגיאורגי  המפורסם דאטו רוסמשווילי ולהקתו המשפחתית, טאריאל טאטו גודרדזישוילי שהופיע בלה סקאלה באיטליה, מאיה חארחארשוילי הזמרת הוותיקה של פעם,  תיקה פאצאציה מולטי טאלנט מנחת  רוקדים עם  כוכבים וכוכב נולד הגיאורגי, מנחת תוכנית בוקר ודוגמנית, נינה  צקריאלאשוילי זמרת ושחקנית  ודוידי קאנצ'יאשוילי זמר שירי נשמה וסול אוטנטי.

בנוסף לנציגים האשדודים יוצאי גיאורגיה מכוכב נולד ו-THE VOICE, יופיעו גם   מאיה ורדזאולי הכוכבת מהאקדמיה למוסיקה בגיאורגיה שעשתה עליה, אילנה שגב זמרת ישראלית עם שורשים טורקיים זמרת החתונות הגיאורגית, אלכס ולואיזה השרים שירי משוררים גיאורגים ודיאנה ותמז הרכב ספובנלה קלאסי שהופיע עם האופרה הישראלית.