הורים לילדים רכים בשני גנים עירוניים ברובע י"א, חוששים משיגור פתאומי של טיל גראד לאשדוד ומאזעקה ללא התראה מראש. ילדיהם שובצו השנה בשני גנים חדשים, שנמצאים במבנה קראוון ולהם אין מרחב מוגן.

"פנינו ביום ראשון לעירייה, שאלנו מה קורה עם מיגון הגנים, מדוע לא מציבים מיגוניות, אבל לא זכינו לתשובה. ביום הראשון של פתיחת שנת הלימודים היינו במקום והפנו אותנו למנהלת הגנים, תקווה ברם. הגענו לעירייה, שם ניסינו לברר מדוע לילדינו עדיין אין מיגון ומתי יהיה כזה. התברר לנו על ידי אחד מעובדי העירייה שאחראי על הנושא, שהנושא מטופל ובוצעה הזמנה של מיגוניות, אך הוא לא יכול היה לומר לנו מתי יציבו את המיגוניות, שזה מעלה אצלנו תהיות גדולות", מספרת האמא.

לדברי האם, ההורים בגנים אינם מתכוונים לאפשר לעירייה להמשיך במצב זה עוד זמן רב."אם נצטרך נשבית את הגנים. לא ייתכן שבטחון ילדינו יופקר", היא אומרת.

כאן המקום לציין שגנים אלה אינם הגנים היחידים שאינם ממוגנים. ברחבי העיר ישנם גנים ומוסדות חינוך רבים שאין בהם מיגון בסיסי. עיקר בעיית המיגון היא במגזר החרדי, שם לומדים אלפי תלמידים בקראוונים.

מעיריית אשדוד נמסר: "ככלל, עיריית אשדוד פועלת ע"פ הנחיות פיקוד העורף הקובעות כי מבנים ותיקים אינם מחוייבים במיגון. ברור שמבנים אלה מהוים פתרון זמני בשל חוק טרכטנברג, אך הם אושרו עי כל הגורמים הרשמיים. חששות ההורים מובנים בהחלט והעירייה עושה מאמץ מיוחד להצבת מיגונים לפנים משורת הדין".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]