זה התחיל עם החולם ההיפר אקטיבי יניב קקון, שגלגל את המשימה קדימה לחבריו "המשוגעים החברתיים" שהולכים אחרי השיגעונות שלו מזה זמן רב.
יחד עם בת-חן גבריאלוב לוטטי וצעירים חסרי מנוח הם הקימו את הקייטנה המשולבת, הקייטנה היחידה מסוגה בארץ - קייטנת "ביחד" שהיא שילוב של תלמידי בית הספר היסודי, הראל מרובע ו' וילדי אקי"ם, ילדים הלוקים בפיגור שכלי.

לשם הקמתה, נרתמו בהתנדבות - גופים, תנועות וארגונים שונים, כמו הפורום לחינוך וקהילה, ארגון הנוער "צמרת", מדריכי שבט דותן מהצופים ואקי"ם. ארגונים אלו שילבו ידיים והפיקו קייטנה קהילתית משולבת - היחידה מסוגה בארץ.
המימון: השולחן העגול, חופית, אגן כימיקלים, נמל אשדוד, קפה צמרת והאיווט. מול עיניהם עומד החזון: "ביחד- עושים קהילה".
התוצאה: סיפור הצלחה וזיכרונות לחיים.

כלל המתנדבים, פעלו בחריצות, באהבה, בכדי ליצור עם הילדים פעילויות מגוונות ועשירות, בעזרתן יחברו הילדים זה לזה ויגלו עולמות נוספים. לקייטנה הגיעו עשרה חניכים מטעם אקי"ם ועשרים חניכים מטעם בית ספר הראל, כ-20 אנשי צוות מתוכם 15 בני נוער. ואם נעשה חישוב מהיר על כל חניך היו שני שלישים של מבוגר אחראי.

שיתוף הפעולה הקהילתי הסעיר לחיוב את מנהלי הפרויקט והמדריכים, מבחינתם זהו אחד הפרויקטים החשובים והמשמעותיים שעסקו בו. לדבריהם החוויה הייתה משמעותית על סף העוצרת נשימה. אחת המדריכות בקייטנה איחלה לאחיה, שגם הוא לוקה בפיגור שכלי, שתהיה לו הזכות להשתתף בשנה הבאה גם בקייטנה כזו, עם דמעות בעיניים היא הוסיפה, שהחלום שלה שקללות כמו "אוטיסט" ו"מפגר" יצאו מהלקסיקון, והדור הזה יצמיח הבנה שמקבלת ומחבקת את כלל האנשים. בעבור החניכים בפרויקט החוויה הייתה מיוחדת ושונה ממה שהם הכירו עד היום.

רכזת הפרויקט בת-חן גבריאלוב לוטטי מספרת: "הסיפוק שקיבלנו מהילדים המדהימים שהגיעו לבית הספר כל בוקר בריצה, גרם גם לנו המנהלים והמדריכים להגיע כל בוקר בריצה, זה לא מובן מאליו שבני נוער בחופש גדול יגיעו ב-7:30 בבוקר בהתנדבות, החבר'ה של תנועות הנוער והבוגרים שהתנדבו הם פניה של אשדוד היפה. ראינו את הילדים, גם מהראל וגם מאקי"ם עוברים תהליך משמעותי בקייטנה הזו. אני קוראת לכל בני העיר לבוא ולהתנדב – ביחד נעשה קהילה".

לוח הזמנים של הקייטנה היה צפוף, בכל יום החניכים יצאו מחדש לכבוש את העיר עם פעילויות, הרקדות, סדנאות יצירה, פארק אתגרים, פעילות הישרדות - מחנאות, יום בריכה, סרט, ביקור במרכז המבקרים של נמל אשדוד. ואם לכם נגמר האוויר מלקרוא את כל הפעילויות הללו בעבור הילדים הפעילויות הללו מילאו להם את הריאות באוויר.

התגובות שהתקבלו בקרב הילדים היו מדהימות מספר מאיר אברג'יל רכז פנאי של אקי"ם:  "באחד הערבים התקשרה אימא של עודד, לרותי מדריכה מטעם אקי"ם וספרה לה: 'עודד חוזר מהקייטנה נרגש מלא באנרגיה, הוא מסדר לעצמו את התיק ליום הבא, הוא מבקש ממני שנלך לצרכניה, וכשהלילה יורד ההתלהבות וההתרגשות בשיאה, הילד לא מצליח להירדם. מה אתם עושים לו שם שהוא חוזר כל-כך מאושר?'".

שני המדריכה משבט דותן של הצופים מספרת: "החוויה הזו היא אחת החוויות המשמעויות ביותר בחיי עד עכשיו, החניכים שאני הדרכתי עברו תכנים משמעותיים ועשירים, יחד הם למדו להתפתח ולקבל בני אדם ששונים מהם".

קשת מדריכה מטעם ארגון "צמרת": "קייטנת יחד, מבחינתי סימלה התחלה של דור חדש בו מפגר ואוטיסט הן כבר לא קללות".   

שני סיפורים שבו במיוחד את ליבנו, האחד הוא שביום השני של הקייטנה הגיעה ילדה מבית ספר "שילה" עם חמישים שקלים בידה נעמדה בכניסה לבית הספר הראל באזור ו' ובקשה להצטרף, כי מעולם היא לא הייתה בקייטנה. הצוות חיבק את הילדה באהבה גדולה ובלי היסוס, צירף אותה לפעילויות.

הסיפור השני, נופר תלמידת בית ספר הראל, ומירן - חניכה מטעם אקי"ם, הכירו בקייטנה והפכו להיות החברות הכי טובות. לכל אורך השבוע הן היו צמודות, אחזו ידיים, החליפו טלפונים והבטיחו זו לזו שהחברות היא לעד.קייטנת יחד