יוזמה חדשה שיצאה מבית מדרשן של היחידה לבריאות, מועצת נשים עירונית והמרכז הרפואי "אסף הרופא", מזמינה את בנות אשדוד ההריוניות לבוא ולהשתתף בכנס נשים הרות שיתקיים בבית יד לבנים באשדוד. אז אם אתן נשים צעירות, הנושאות צאצא בבטנכן ואתן רוצות להיחשף למידע רב-ערך הקשור בחיי הריונכן, אתן כמובן מוזמנות לבוא ולהנות מהפנינג הריון שמוקדש רק לכן.

 

המרכז הרפואי "אסף הרופא", האחראי על הפקת המיזם, מקיים כנס זה עבור בנות אשדוד והסביבה, הנמצאות בחודשי הריונן. בכנס, בשיתוף המחלקת לבריאות במינהל לשירותים חברתיים ומועצת נשים עירונית, יתקיימו הרצאות ויסופק מידע חשוב לנשים הצעירות. כך לדוגמא יוכלו הבנות "לחוות את חדר הלידה" בהרצאה שתינתן ע"י מיילדת ותיקה ואחראית חדר לידה, או יוכלו לצפות ב"סיפור לידה" – תיעוד מצולם של צלמת המספרת את סיפורה האישי, או "הנקה מחזון למציאות" המדברת על משמעות ההנקה – כדאי או לא?, או להנות מ"סיור וירטואלי באגף מיילדות" שיוצג ע"י מרכזת תחום הסיעוד באגף האמהות של אסף הרופא.

 

"הכנס מיועד לנשים ההרות ולבן זוגם" מסבירה גב' אילנה שמלה-ללום – מנהלת מחלקת הבריאות בעיריית אשדוד ומדגישה כי "מטרת הקורס הוא להעניק לנשים הצעירות כלים ומידע בנושא הריון ולידה, עידוד הנקה והכנה חוויתית לקראת הלידה".  

 

צוות אסף הרופא מוסיף ומציין כי "הכנס ילווה במופע סטנד-אפ, יציג סיטואציות וחוויות של מיילדת מחדר לידה, והזוגות יוכלו להנות מקפה ומאפים, מתערוכה גדולה של מוצרי תינוקות ולסיום אף יוגרלו פרסים כמו: שהייה במלונית של אסף הרופא,  מנוי שנתי למגזין "הורים וילדים", צילום סטילס לאירוע היילוד, טיולון מתנה, כרית הנקה.. ועוד".

 

באסף הרופא גאים גם לספר כי במחלקת היולדות שלהם עובדות שתי מיילדות מאשדוד: ציפי גאון ואירנה ספייב, ובאמתחתן לא מעט סיפורים וחוויות מחדר הלידה.

צילום: אינטרנט