מאת:שרון מרק

במטרה להגביר את מעורבות האקדמיה באשדוד ובפרט בשיח הציבורי, המחקרי והקהילתי וכדוקטורנטית לסביבה באוניברסיטת תל אביב מצאתי כי יש מקום להקים בעיר פורום עירוני לחוקרים, מרצים ובעלי תואר שלישי תושבי אשדוד.  לאחר קבלת ברכת הדרך מראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ובליווי מקצועי של הממונה על החינוך מר יהודה פרנקל הפורום יוצא לדרך!

עשרות מתושבי אשדוד לומדים בשנה זו לתואר שלישי (דוקטורנטים) בתחומים שונים, אך אין מידע לגבי שמותיהם או תחומי המחקר בהם הם עוסקים.

גם לגבי תושבים בעלי תואר שלישי PhD וMD המתגוררים בעיר לא קיימים נתונים סטטיסטיים. מידע זה, בנוסף למהלכים אשר מקדמת הרשות בנושא עידוד ההשכלה הגבוהה, הביא אותנו להוציא את הרעיון אל הפועל ובכך להקים את פורום המחקר העירוני הראשון בארץ המתקיים בחסות הרשות.

מהלך גיבוש הפורום בנוי ממספר מהלכים כאשר בשלב הראשון מוזמנים כלל התושבים בעלי תארים אלו (חוקרים, מרצים, רופאים) ליצור קשר במייל [email protected].

בשלבים הבאים המעוניינים יוכלו להמשיך לעשייה וחשיבה בנושאי מחקר חברה ועיר ובשלבים מאוחרים יבדקו אפשרויות עידוד ותמריצים לחוקרים.

חלק ממטרות המיזם:
הכרה והוקרה בדבר פעילותם של תושבים בעלי שכלה גבוהה לתארים מתקדמים, העצמת ההון אנושי המקומי, עידוד הלימודים האקדמאיים, יצירת זיקה בין העיר, האקדמיה והחוקרים, בניית מאגרי מידע חדשים על העיר ותהליכים בה כתוצאה של מחקרים אקדמאיים ושיתוף ציבור החוקרים בתהליכים עירוניים.

לרישום ופרטים נוספים:  [email protected]

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]