מהי השפעת סוגים שונים של דטרגנטים על התפתחות ונביטת צמחי השעועית? מהי מודעות התושבים לשימוש במים אפורים? כן, מדובר בשאלות שהוצגו בעבודת המחקר שהגישו תלמידי מקיף ח', באחת התחרויות החשובות לבני נוער בישראל. מדובר בתחרות ארצית בנושא חקר המים ושימורם, המתקיים בארץ זה שתים עשרה שנה, בחסות בית המלוכה השבדי והפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב. אל התחרות היוקרתית והחשובה מגישים בתי ספר רבים את עבודות תלמידיהם, בצפייה דרוכה ובתקוות גדולות שאלו יימנו על העבודות המוצלחות אשר יזכו את תלמידים בפרס הנכסף ואת בית הספר ביוקרה המתבקשת.

תחרות פרס המים של שטוקהולם לנוער מצטיין בישראל – תחרות למצטיינים בגילאים 14-19 המבצעים עבודות מחקר מדעיות בנושאי שימור מקורות המים בארץ ובעולם, פיתוחים וחדשנות טכנולוגית לבעיות שוטפות אשר אנו נתקלים בשנים האחרונות, פיתוחים של ציוד תשתיתי, שיטות טיהור, סינון והתפלה ועוד מגוון רחב של עבודות מחקר.

לירז חיון, עידן גלפר ושני יהוד, הלומדים בכיתה י"ב במגמת מדעי הסביבה, זכו במקום הראשון הארצי בקטגוריית האוקוטופ, על מחקרם בנושא: מהי השפעת סוגים שונים של דטרגנטים על התפתחות ונביטת צמחי השעועית? מהי מודעות התושבים לשימוש במים אפורים?

מנהל ביה"ס מר איציק תורג'מן ציין ש"העבודה זכתה לשבחים של צוות השופטים, הן בשל הנושא המקורי והחשוב והן בשל הבקיאות של התלמידים". הוא שיבח כמובן את התלמידים ואת רכזת המגמה גב' אורלי מנדריג'ו, שהנחתה והובילה את תלמידיה, הנמנית על אלה המקדמים נושאי סביבה במסגרת המועצה הירוקה. תורג'מן: "פרס זה הוא נדבך נוסף וחשוב בפעילות המבורכת של מגמת איכות הסביבה בביה"ס, בתחומי הסברה והוצאה לפועל של מחזור פסולת".


 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]