הספר סוקר בין היתר את הסודות הטמונים בקמיע היהודי, בכל תחומי החיים כמו קריירה ופרנסה, הצלחה בעסקים, בריאות, זוגיות, פריון ועוד. הקורא בספר יכול ללמוד בעצמו מה שימושי ומה מתאים עבורו כשבצד כל קמיע  מובא הסבר מפורט ליעילותו ותועלתו ובציון המקורות.                                                                                                                          

 

מה הכוח הטמון בקמיע?                                                                            " בשביל זה צריך לקרוא את הספר... אבל לשאלתך, הקמעים הם מגוון של מערכות סמלים- הסימבוליקה.  הם מהווים כלי קיבול לכל אותם צרכים ובקשות להם אנו משתוקקים. הם יוצרים חיבור אנרגטי  בין המאווים לבין בעל הקמיע או החפץ הסגולי אותו הוא נושא או שבקרבתו.
הקמעים טומנים בחובם צירופי שמות קודש (צפנים) וחותמים, במגוון צורות מאגיים, ובכוחם למשוך על הנושא אותם,  את השפע האלוהי הטוב והזמין לעניין או לצורך הספציפי אותו הוא מבקש. מערכות סמלים אלה מחברות אותנו למקור כוח, אשר דרכו אנו מקבלים את כל הטוב שהבריאה מציעה לנו תוך שיפור מצבנו החומרי והרגשי. אני חייב לציין שבספר לוקטו והוצגו מגוון עשיר של קמעים בתוספת נופך אומנותי מרהיב וכמובן תוך הקפדה על הגרסאות האותנטיות"                                                                                                                                                      

אתה יכול לאפיין את קהל היעד שמאמין ומתעניין בנושא?
"מניסיוני אין אבחנה בחתך הסוציו אקונומי והאינטלקטואלי של הפונים. כשאדם משתוקק לצורך כלשהו הוא אינו בוחל בשום אמצעי כדי להשיגו. בעידן המודרני ודווקא למרות  התפתחותה המרשימה של הרפואה הקונבנציונאלית, נוהרים המונים להשיג את מבוקשם בתחומי הרפואה האלטרנטיבית, ההוליסטית, הרוחנית, המיסטיקה והקבלה לצורך אבחון ופתרון בעיות".

לדברי ד"ר מנחם, דוקטוראנט ברפואה משלימה D.A.M, הספר "קמיע קבלה" סוקר גם את תולדות המאגיה היהודית: המטה של משה, נחש הנחושת, אבן החכמים, הגולם, המאגיה כאמצעי ריפוי ביהדות ובקרב  תרבויות ועמים קדומים ועד לימנו.

ד"ר מנחם
: "בספר זה בקשתי בין היתר לבחון את מקורותיה והתפתחותה של המאגיה ביהדות החל מתקופת המקרא ועד ימנו, אמונות, מנהגים והשימוש המעשי בחפצים מאגיים במגוון תחומי החיים, הקמיע ותוכנו ועוד. התייחסות רבה הקדשתי לחשיבותן של אותיות ומילים, כתובות ומדוברות במאגיה המעשית".                                                                                                              

לדבריו, מעולם לא פסקו בני אדם לחפש דרכים לשלוט בחייהם ולהגן על עצמם מפני מחלות, מעין הרע, ממזל רע. השימוש בלחשים, בהשבעות ובקמעים מסוגים שונים הוא חלק בלתי נפרד מהעולם היהודי, ממקורות לא מבוטלים של הספרות התלמודית והקבלה, ספרות ימי הביניים ובהשפעת תרבויות של עמים אחרים.

ד"ר מנחם
: "מאז ומתמיד ועד לימנו אלה, האמינו הקדמונים כי העולם מלא בישויות על טבעיות ובכוחות שונים כגון: מלאכים, שדים, רוחות רעות ועין הרע. לגורמים אלו יוחסה עוצמה רבה ואחריות לרבים  מהאירועים היומיומיים. על פי האמונה הרווחת, ניתן לשלוט בכוחות אלה ולתעל אותם לאפיקים חיוביים יותר".                                                                                                         

אם לא די בכך, הספר פותח גם צוהר ומאפשר הצצה נדירה לעולם הח"ן (חכמת הנסתר). הוא דן באופן מרתק במגוון נושאים נוספים: הסוד הטמון בשמו של האדם, כוח האותיות, נומרולוגיה קבלית, אירידיולוגיה, קריאת הילות, פריסת אותיות, הטלת גורלות, טיהור אנרגטי לבתים ועסקים, סגולות מעשיות ועוד.                                                                                                                         
ד"ר יעקב מנחם, מרצה במסגרת פעילויות תרבות, גיבוש וערבי כייף כשהרצאת הדגל שלו, עוסקת  בסוד הצבעים בקבלה והאבחון באמצעות צבעי ההילה.