ביום חמישי התקיים אירוע שיא, "הנוער בדרך לתואר" –  טקס הצדעה לתלמידי תיכון הלומדים באקדמיה. האירוע היה בנוכחות ראש העיר ד"ריחיאל לסרי, הממונה על החינוך מריהודה פרנקלוראש מנהל חינוך מר אריה מימון .

טקס ההצדעה מסכם למעשה את הפעילות השנתית של התוכנית "חינוך לאקדמיה", הנושאת פירות מזה שמונה שנים. מטרת התוכנית לחשוף ולעודד תלמידי תיכון הלומדים בעיר, לקחת חלק בתכניות האקדמיות השונות. כל זאת על מנת לקדם את המצוינות ולהנגיש את  ההשכלה הגבוהה לרמות שונות של תלמידים.

נתוני מרכז "כיוונים" מלמדים כי במסגרת התוכנית נחשפים 3,300 תלמידי תיכון בעיר לתוכניות חשיפה לאקדמיה וכ-300 תלמידי תיכון לומדים באקדמיה כסטודנטים מן המניין.

מינהל החינוך מוביל את התכנית בשיתוף עם מנהלי בתי הספר, יועצים אקדמיים ומוסדות להשכלה גבוהה, ביניהם אוניברסיטת תל אביב, בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה. "הליווי והתמיכה מאפשרים לנו כעיר, לשמור על הישגים גבוהים ומשמעותיים" מסבירים ב"כיוונים" ומדגישים כי "המדיניות הייחודית של מנהל החינוך מאפשרת לכל תלמיד שרוצה ללמוד באקדמיה לקבל סיוע הן ברמה הפיננסית והן ברמת הליווי והתמיכה הפרטנית".

עוד מסבירים במינהל החינוך כי כל תלמיד, ללא התייחסות למצבו הסוציו-אקונומי, נהנה ממלגה מעיריית אשדוד העוזרת לו במימון שכר הלימוד. "כל זאת על מנת לעודד, לטעום ולחוות את עולם האקדמיה".

טקס ההצדעה מתקיים זו השנה הרביעית באשדוד, אליו מוזמנים התלמידים הלומדים קורסים אקדמיים ואף חלקם במסלול מואץ לתואר ראשון. במהלך הערב חולקו תעודות הערכה לתלמידים הלומדים באקדמיה ובמקביל משלבים פעילות חברתית התורמת לקהילה.                     

כחלק מהאירוע הוזמן ד"ר יניב לויתן, מרצה אורח ומרצה בכיר מהטכניון, שדיבר על המהפכה הדיגיטלית. את ההרצאה ליוו בסרטונים מרתקים ומצחיקים שהמחישו את אשר דיבר לאורך ההרצאה. השנה, לראשונה, הוזמנה בוגרת של התוכנית שסיימה ללמוד בביה"ס לפני כ-4 שנים. היא סיפרה כיצד הלימודים באקדמיה, כתלמידת תיכון, תרמו לה ברמה האישית והמקצועית.                                                                                                      

גב'  נונה אלטמן, מנהלת מרכז הצעירים "כיוונים", בסיכום: "זהו ערב שיא של התוכנית בו כולנו מצדיעים לתלמידים המביאים גאווה רבה לעירנו ומוכיחים לכולם שכל אחד יכול אם רק יירצה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]