באשדוד חלה עליה משמעותית במספר המשתתפים במסע לפולין. בשנה שעברה השתתפו 337 תלמידים, ואילו השנה  498. כלומר מספר התלמידים שהשתתפו השנה במסע לפולין מהווה כמעט 150% ביחס למשתתפים בשנה שעברה.

397 מתלמידי אשדוד קיבלו השנה מלגה (יותר מסך התלמידים שהשתתפו שנה שעברה!), בהיקף תקציבי כולל של כ- 1.1 מליון ש"ח.

שר החינוך, גדעון סער, בשיתוף עם השלטון המקומי, גיבשו מודל חדש למימון המסעות לפולין. היקף המלגות עומד על כ-  50 מלש"ח (מימון משרד החינוך- 35 מלש"ח; מימון מרכז השלטון המקומי- 15 מלש"ח). משרדי החינוך והאוצר הגיעו לסיכום על תקצוב המהלך ועל תוספת תקציבית שתאפשר את יישומו. על פי המודל החדש יגדל מספר המשתתפים במשלחות לפולין עד ל- 40,000 בני נוער.

בעקבות הנהגת מודל התקצוב החדש על ידי שר החינוך, גדעון סער, חלה עליה של כ- 423 אחוזים בשיעור התלמידים שקיבלו מלגה לצורך יציאה לפולין

סבסוד המסעות יתבצע על פי המצב הכלכלי של התלמיד/ השתייכותו לעשירוני הטיפוח (עשירון 1- עליון, עשירון 10- תחתון):

* תלמידים במדד טיפוח 10-9, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 70% מעלות המסע

* תלמידים במדד 8-7, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 45% מעלות המסע

* תלמידים במדדי טיפוח 6-5, יזכו לסבסוד בשיעור של כ- 30% מעלות המסע

* תלמידים במדד טיפוח של 4-1, לא יינתן סבסוד, אלא על פי החלטת וועדת חריגים. 

 

המסע לפולין משיג את מטרותיו החינוכיות והערכיות

87% מקרב התלמידים אשר השתתפו במסע מציינים כי המסע מאפשר לחוש יותר הזדהות עם העבר היהודי, להחיות את הזיכרון היהודי. 92% ציינו, כי המסע מאפשר להבין טוב יותר את חשיבותה של ארץ ישראל עבור העם היהודי. 85% דיווחו על תחושה של גאווה לאומית על היותם ישראלים. 80% דיווחו על חיזוק הגורל היהודי המשותף. 88% דיווחו על הייחודיות של תופעת השואה שכוונה להשמדת העם היהודי כולו. 87% דיווחו על המשמעות של האנטישמיות הגזענית הרצחנית. חלה עליה של 9% בשיעור התלמידים אשר דיווחו על הבנת חשיבות קיומו של צבא ההגנה לישראל (83% לעומת 74%).  

תמונת תלמידי אשדוד במסע לפולין: אתר עיריית אשדוד 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]