אני לא השם היחיד שיצא מאשדוד בנושא האקסטרים, מאשדוד יצאו המון סקייטרים וגולשיי גלים שמוכרים בכל הארץ ואפילו בחו''ל ( אבי דהן - אלוף הארץ לנוער לשעבר)

אשדוד עיר מלאה בילדים שנמשכים לתחום , הם מתחילים לנסוע אך מפסיקים לאחר מספר חודשים כי אין להם מתקן מקצועי לנסוע עליו באשדוד.
אני רואה בתחום זה כמסגרת טובה לילדים שרוב הזמן נמצאים גם ככה ברחוב , אז במקום להיות ילדי רחוב משועממים שמעשנים סמים, מציירים על הקירות בגראפיטי, ומחפשים תעסוקה, הספורט הזה הוא בית ומשפחה לכל הילדים המשועממים שנמצאים רוב היום ברחוב !

כיום קיימים כ600 סקייטרים באשדוד אם זה ילדים בני 13 עד לבוגרים בני 30 שנתפסו בילדות ועדין ממשיכים ונוסעים.

המקום היחיד שיש לנו באשדוד לנסוע (לגלוש) זה ברחובות , תוך כדי שאנחנו מסכנים את עצמנו, ואת העוברים ברחוב .

אנו מחפשים לגלוש על כל דבר אטרקטיבי -  אם זה על מדרגות, מעקה בטיחות, כיכרות וכל משהו עם קצת שיפוע . לא מבחירה - כי אין לנו מקום מסודר לגלוש בו.

 אין ספק שיש לבנות באשדוד פארק שמוגדר לסקייטים . (חוץ מהסקייטרים ישנם גם קבוצה קטנה של רוכביי רולר בליידס שגם הם באותה סירה איתנו) ויש לציין גם את גולשי הגלים שמגיעים מאותו תחום ובחלקם הגדול נוסעים גם הם על סקייטבורד .

עם השנים ניבנו סקייטפארקים בישראל מעץ ופורקו וניבנו מחדש ושופצו . כיום האלטרנטיבה הכי טובה זה סקייטפארק מקצועי מבטון. ש לציין שסקייטפארק מקצועי מותאם גם למקצוענים וגם לילדים שרק מתחילים לגלוש.

חשוב מאוד שיבנה באשדוד סקייטפארק מ-ק-צ-ו-ע-י ! גם לאלה שיודעים וגם לאלה שרוצים להתחיל

באשדוד ניבנו בעבר - 2 קייטפארקים בפארק לכיש:

הראשון היה מעץ שבנה איזה קבלן שזכה במכרז , אך הוא אפילו לא ניפתח עקב מפגעיי בטיחות והוא ניזרק לפח ! חבל. סתם זרקו כסף.

לאחר מכן מנהל הוחלט להזמין פארק בנוי מארה''ב שעלה קרוב למיליון שקלים. אך שוב, גם פארק זה הוזמן ללא יעוץ מקצועי והוא לא התאים -  זה היה פארק מיניאטורי למתחילים בלבד , ושוב הפארק ניסגר כי לא היה בו שימוש .

לפני כשנה שמעתי שרוצים לבנות סקייטפארק באשדוד, ושחופית אחראית על הפרויקט , הצעתי את עזרתי בייעוץ מקצועי והכוונה חינם.

נאמר לי שיש דונם אחד ומליון שקל בשביל הסקייטפארק ושאי אפשר לחרוג מהתקציב .

אולם סקייטפארק מקצועי בגודל של דונם עולה לפחות 3 מליון שקל !

חבל לבנות סקייטפארק במיליון שקל.  שוב נזרוק את כספנו לפח! שוב הוא יעמוד מבלי שאף אחד לא ייסע עליו !

כיום ישנה מודעות גדולה יותר ממה שהייתה לפני שנה וכבר היום ישנם סקייטפארקים מבטון הפתוחים לציבור מקצועיים בהמון ערים בארץ: תל אביב, הרצלייה, רמת השרון, כפר סבא, ירושלים, ראשון לציון, ערד, באר שבע, קריית מוצקין, מודיעין, קצרין, עפולה,מעגן מיכאל, אילת והרשימה לא נגמרת פה, כמו שאתם רואים לא רק בערים מרכזיות יש פארקים ומן הראוי שעיר כמו אשדוד תכבד את עצמה בסקייטפארק גדול ומקצועי.

הסקייטפארקים האלה מהווים לא רק מקום בילוי  לסקייטרים המקומיים , אלה גם משמשים כמקום תיירותי לכל דבר . בסקייטפארק בתל אביב למשל, הפועל מזה 4 שנים פעילים כל יום כ500 ילדים מכל הארץ ביום חול ובחופשות וחגים המספרים מכפילים את עצמם ! אלה לא מספרים מהאוויר אלו נתונים מעיריית תל אביב .
גם מקצוענים מחו''ל הגיעו ועשו שם הופעות לילדים ותחרויות כמה וכמה פעמים.

בסקייטפארק בהרצלייה שפתוח קרוב לשנה , ההצלחה גדולה בהרבה, וגם שם הספיקו להגיע המקצוענים של החברה VANS מאירופה להופעה מיוחדת .

אשדוד חייבת סקייטפארק מקצועי ואנחנו הסקייטרים לא נוותר עד שנקבל את מה שמגיע לנו. נפתחה קבוצה בפייסבוק המונה כיום כ650 חברים שדורשת סקייטפארק מקצועי , אנחנו מבקשים את עזרתכם בנושא

 

 

בתודה מראש

אמיר שמעוני