ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, הודיע שמערכת החינוך בעיר לא תפעל גם מחר. ירי הטילים לאזורינו ממשיך ביתר שאת, ועדיין לא נראה מתי סבב האלימות ייפסק. 

בינתיים בצה"ל לא ממש עושים הרבה כדי לעצור את הירי, זאת ככול הנראה בהנחיית הדרג המדיני. באשדוד, תושבים רבים מדווחים על חרדה בקרב הילדים בהישמע האזעקות.

על העומס הרגשי נפשי מדווחות גם אחיות בריאות הציבור המוצבות בטיפות החלב באשדוד, אשקלון והסביבה. עקב האירועים בדרום, ב-15 טיפות החלב הפרוסות באזור אשקלון, אשדוד, ושדרות, מורגש עומס רב של פניות מצד נשים הרות, ומצד הורים לילדים רכים ולתינוקות שנולדו זה עתה. מרבית הפניות קשורות בהתייעצות לגבי התמודדות נכונה עם חרדות של ילדים רכים, והתנהגות נכונה במהלך פינוי ילדים, תינוקות ונשים בחודשי הריון מתקדמים, למרחבים המוגנים. אחיות טיפות החלב מבצעות בשעות האחרונות עבודה מוגברת ומאומצת על מנת לתת מענה לצרכים הדחופים.

יו"ר חטיבת בריאות הציבור בהסתדרות האחיות, מוריה אשכנזי: "הורים ונשים הרות שמבקשים להגיע לתחנות טיפות חלב, מתבקשים לוודא שהתחנה שאליה הם משויכים ממוגנת על פי הנחיות פיקוד העורף. במידה והתחנה איננה ממוגנת תיעשה הפנייה לתחנה הממוגנת הקרובה. יוצאת מן הכלל העיר שדרות שבה קיים מיגון מלא".  

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]