ביום חמישי האחרון בשעות הערב המוקדמות חגגו ילדי בית הספר הראל יחד עם חברי הפורום לחינוך וקהילה אשדוד ותנועת צמרת את סדר ט"ו בשבט, את פני 25 הילדים קיבלו שולחנות עגולים עם מפות חגיגיות, פירות יבשים ומיץ ענבים, תוך דקות מילאו את החדר ברכות, שירים וצחוק. יום למחרת נערכה פעילות משותפת נוספת בה המנטורים והילדים עדרו גרפו ושתלו בגינת בית הספר לכבוד החג.

עבור ילדי בית הספר הראל, פרויקט המנטורים הוא כבר חלק ברור מיומם. בבית הספר מתקיימים שני מיזמים נוספים בשיתוף הפורום לחינוך וקהילה ממשיכה בת חן ומתארת:

מיזם אחד בשיתוף עם תנועת הנוער צמרת פרויקט עזרה בהכנת שיעורי הבית. המדריכים מתנועת הנוער צמרת בהנחייתה של הרכזת ראשל מגיעים לבית הספר פעמיים בשבוע אחר הצהריים ועוזרים לילדים בהכנת שיעורים ועבודות. הילדים נשארים בשמחה אחרי שעות הלימודים ומכינים את שעורי הבית יחד בכיף ובאווירה טובה ונעימה. בין הילדים והמדריכים נרקם קשר יפה ומיוחד ובהמשך עתידה תנועת הנוער להחל פעילותה בבית הספר כתנועת נוער.

מיזם נוסף שהחל בבית הספר בשיתוף הפורום לחינוך וקהילה ובהנחייתו של מר יורם שובל יו"ר הפורום לאיכות הסביבה אשדוד הוא "תכנית משיחין" מפגש שבועי של שעה וחצי המכנס קבוצת ילדים לשיח ודיון בנושאים שונים: אקטואליה, צרכנות, חוק ומשפט ועוד. המפגש מאפשר ומקנה תרבות של שיחה; הסכמה ואי הסכמה, עימות, דיבור, והקשבה הדדית".

אריה שפלניק, יו"ר ועד ההורים בבית הספר, מספר כי "בכל שבוע מגיעים לבית הספר אנשים מקסימים – מנטורים, ופוגשים אחד על אחד תלמידים בשכבה ה'. עבור התלמיד זוהי שעה שבה עומד התלמיד במרכז וכל העשייה נעשית למענו בלבד. תלמידים אשר לא זכו במנטור – מקנאים באלו אשר זכו, והם יודעים שיש להם למי לחכות, כי המנטורים מצליחים להפוך למודל חיובי לחיקוי ולמבוגרים משמעותיים".

הורי ביה"ס הראל מודים למנטורים, אשר מצליחים לתמרן בין שעות העבודה, קריירה, לימודים והמשפחה, ומוצאים זמן להתנדב ולהקדיש שעה אחת לפגישה שבועית החשובה כל כך לתלמידים. "הם מצליחים להדגים לחניכים שעשיית הטוב ותרומה לקהילה – הם ערכים מקובלים ולא שמורים ל"פראיירים". זה הוא אחד השיעורים החשובים שהילדים לומדים. אנחנו מודים על היוזמה הברוכה של הפורום לחינוך וקהילה, לכל מנטור ומנטורית אישית. אתם מגשימים חלומות לילדים!" אומר שלפניק בשם ההורים.

יניב קקון, ממייסדי הפורום לחינוך וקהילה, אשדוד: "זה כבר כמה חודשים שפרויקט המנטורים של הפורום לחינוך וקהילה אשדוד פועל בבית הספר הראל, מדובר בפרויקט מיוחד במינו המחבר את המתנדב והילד לפגישה שבועית של אחד על אחד בתחום עניין משותף. במרכזו  של הפרויקט עומדת האמירה: "כי כל אחד יכול". מתנדבים מבוגרים אשר הופכים את התחביב, המקצוע ונקודות החוזק האישיות שלהם לעשייה חברתית".

להצטרפות לפרויקט המנטורים- בת חן- 0523921977.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]