ביום שלישי האחרון, 17/01/2012, נסעו תלמידי קבוצות המצוינות במתמטיקה ומדעים (שכבות ג'-ה') למכון ויצמן למדע ברחובות. היה זה חלק מתוכנית המצוינות שבית הספר מקדם בקרב תלמידיו, הודות לשיתוף הפעולה והסיוע של מנהלת האגף לחטיבה צעירה במינהל החינוך בעיריית אשדוד גב' מרטין עובדיה, שאפשרה לצוות החינוכי של בית הספר להפליג עם חלומותיהם ולפתח תוכנית ייחודית לקידום המצוינות.

"במהלך השנתיים האחרונות בית הספר מוביל, מנחיל ומוביל תרבות שבה המצוינות היא ערך מרכזי" אומרת גב' אפרת טובול – מנהלת בית ספר ע"ש יצחק רבין, ומדגישה כי "בחזוננו חולקים בו -זמנית ערכים של מצוינות אישית ואנושית, תוך מחויבות ורגישות לחברה", וגב' עובדיה מוסיפה ומדגישה כי "קידום המצוינות הוגדר כיעד-על בתוכנית העבודה השנתית, ואנו שמחים על כך שהמנהלים פועלים לקידום המצוינות בבתי הספר היסודיים". היא מוסיפה ומציינת כי "התפישה שכל ילד יכול להצטיין, אינה סיסמה אלא אפשרות ממשית שעומדת לכל ילד בעיר".

ואכן, תוכנית המצוינות שבית הספר בנה עבור תלמידיו שואפת ליצור סביבת למידה שבה יתאפשרו שיח מאתגר ויצירת ידע חדש, תוך מתן דגש לאחד המוטיבים המובילים בחזון בית הספר: כל תלמיד יכול וכל שנה יותר.

התוכנית כאמור אינה חדשה והיא מקודמת משנה לשנה, כאשר בכל שנה מעלים את הרף ומדרבנים את המצטיינים לשיפור נוסף. "השנה לדוגמא, החלטנו לפתוח עבור הלומדים חלון למצוינות במעגלים נוספים" אומרת גב' טובול ומסבירה את הביטוי "מהלכה למעשה" במדיניות הנובעת מ"אמונה כי יש 'לדבר' מצוינות, 'לעשות' מצוינות וללמוד ממצוינות של אחרים".

התלמידים שביקרו במכון ויצמן למדע, השתתפו בסדנאות בתחום המדעים, ביקרו במעבדת הניסויים "ממטבחו של ד"ר ויצמן", ערכו בהם ניסויים ולמדו על הנזקים של תזונה עתירת סוכרים ושומנים כחלק מחינוך לאורח חיים בריא. כמו כן, התנסו הם בפעילויות העשרה והעמקה בתחום המתמטיקה, בדגש על צורות משוכללות.

"התלמידים נהנו מיום שכולו חווית למידה" אומרים המורים המלווים ומוסיפים כי "אין ספק שסיורים מסוג זה, כחלק מתכנית למידה כוללת, הופכת את תהליך הלמידה למשמעותי, מעשיר ומפרה". הם מציינים עוד כי גם יתר תלמידי המצוינות בבית הספר, הפועלים בתחומים אחרים, יקחו חלק בתכניות העשרה חוץ בית ספריות כי בבית הספר מאמינים בדבריה של המורה האמריקאית המפורסמת מרווה קולינס שאמרה כי "מצוינות היא לא פעולה, אלא הרגל. את הדברים שאתה עושה הכי הרבה, תעשה גם הכי טוב..."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]