מרכז המחוננים באשדוד פועל בפיקוח האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, ובחסות מינהל החינוך בעיריית אשדוד. צוות מרכז המחוננים מציע מגוון רחב מאוד של קורסים :יפנית, סינית, זואולוגיה, פיתוח מנהיגות,  מוזיאון אינטראקטיבי ללימודים מדעיים ומעבדה ללימודי רפואה. היריעה תקצר מלהכיל את המגוון  הרחב והייחודי של מקום זה.

התלמידים מאותרים ומומלצים באמצעות מכון סאלד ומשרד החינוך והם מונים 1.5% מהאוכלוסייה. באשדוד הרימו את הכפפה ואפשרו אף ל 5% נוספים להיכנס לתכנית הייחודית למחוננים ומצטיינים.

בשנת הלימודים הנוכחית הוחלט על תכנית ניסיונית של עיריית אשדוד ולאפשרת ל10% נוספים להיכנס לתכנית "עוגן לקהילה", ובכך לתת הזדמנות לקבוצת תלמידים נוספת ליהנות מהתכנית .

התכנית פועלת בימי שני בשעות אחה"צ והיא מיועדת לתמידי כיתות ג' –ו'. התכנית רק החלה והדים חיוביים נשמעים מכל עבר.

ד"ר ציפי קווה מנהלת מרכז המחוננים, זה נשמע עולם אחר לגמרי.

אכן כך. בזכות צוות מורים ייחודי המגיע מכל חלקי הארץ בנינו תכנית ייחודית ורב גונית .

האם עדיין ניתן להירשם ?

בשל ריבוי הבקשות מצד בתי הספר ומצד ההורים  אנו מאפשרים לתלמידים נוספים להגיע .

כמה זה עולה להורים?

התכנית מסובסדת על ידי עיריית אשדוד אך יש השתתפות של 1100 ₪ לשנה. יש גם מלגות לימוד למתאימים .

איך נרשמים?

אנו מקבלים אך ורק תלמידים מומלצים על ידי בית הספר בו הוא לומד,  שעברו את החלק הראשון של מכון סאלד ולא עברו את חלקו השני. מומלץ לגשת למזכירות בית הספר ולברר האם בנכם יכול  להירשם לתכנית.

דוד, אב של תלמיד בתכנית עוגן לקהילה, מספר : "בני החל ללמוד במרכז בשנה הנוכחית. באתי לתוכנית עם רגשות מעורבים. מצד אחד מאוד החמיא לי שבית הספר חושב שבני מתאים לתכנית מחוננים, אך מצד שני הילד עמוס בחוגים במתנ"ס ובבית הספר.  אחרי המפגש ראשון הבנתי ששם זה שונה - הגישה הייחודית, הכיתות הקטנות והנושאים הלא שגרתיים, הם שהכריעו את הכף – לא האמנתי שבני בכיתה ג' ילמד  זואולוגיה ימית ויחקור את מליחות המים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]