מובילים בספורטהישג משמעותי וחסר תקדים לעיר אשדוד. ע"פ סקר שביעות רצון ממתקני כושר לשנת 2010 של שש הערים הגדולות, ע"פ אחוז שביעות הרצון של תושבי אשדוד הוא הגבוה ביותר, ועומד על 55.6% . לפני( !!) תל-אביב,ראשון לציון,פתח תקווה, חיפה וירושלים

אשדוד, העיר החמישית בגודלה בישראל, חרטה על דגלה את ההשקעה בספורט ופעילות גופנית, במסגרת התכנית האסטרטגית, אותה מיישמים בעיר ביתר שאת, מזה כשנתיים. המטרה, לעודד את התושבים לקיים פעילות ספורטיבית כחלק מתוכנית עירונית שכותרתה: "פעילות גופנית היא התרופה הטבעית".במסגרת התוכנית לעידוד תושבי אשדוד לקיים אורח ספורטיבי לפחות פעמיים בשבוע.בשנתיים האחרונות, הושקעו תקציבים רבים בפיתוח תשתית רחבה של מתקני ספורט ציבוריים פתוחים, הנותנים מענה לכל שכבות האוכלוסייה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי :"החזון העירוני הוא  להביא לידי כך שכל אזרח בעיר אשדוד יעסוק בפעילות גופנית. אנו הכשרנו תשתית מתאימה ונמשיך להכשיר גם בעתיד, רשות הספורט בנתה תוכנית הפונה לכלל האוכלוסייה. אנו נצליח להשיג את היעד , זה חלק מהמטרה הנוספת לשיפור איכות חיי התושב ואנו נותנים את התשתית המקצועית  המתאימה לעוסקים בפעילות ספורטיבית."חייבים להכיר בכך שהאחריות לאורח חיים בריא מונחת על כתפיה של הרשות המקומית. עם כניסתי לתפקיד ראש העיר, החלטתי למקד את תשומת הלב בתחומי איכות החיים של התושבים"הוסיף ראש העיר.

בעקבות כך, הוחלט להנגיש את מתקני הספורט לתושבים. מעל 30 גני ספורט פתוחים, הכוללים מתקני כושר מהמתקדמים ביותר, הוצבו בכל רחבי העיר,הוקמה טיילת ספורט רציפה באורך כ- 5 ק"מ, הכוללת שבילי אופניים,שבילי הליכה וגני כושר הפרוסים לכל אורך הטיילת. שופצו ושוקמו שבילי הליכה נוספים ברחבי העיר,וכן, מעל 20 מגרשי ספורט הממוקמים בשטחי מוסדות הלימוד ומחוץ להם  שופצו, ובעיקר סודר נושא התאורה. כך שהמגרש הפך להיות פעיל גם בשעות הערב. בחוף הים הוקמו מגרשי קט רגל וכדור עף, הוצבו עמודי תאורה ורבים פוקדים בשעות הלילה את מגרשי החוף.

בנוסף , רשות הספורט, בנתה תוכנית עירונית המיועדת לכלל התושבים ועוסקת בפעילויות ספורט שונות הנערכות בפארקים העירוניים וכוללים: טאי צ'י,יוגה, זומבה,קבוצות הליכה , פעילות לגני הילדים ועוד. הפעילויות מתקיימות מידי שבוע, במטרה לעודד את תושבי העיר להתחיל ולעסוק בפעילות ספורטיבית.

התוכנית עוסקת גם בשינוי תודעתי ויצירת הוויה בריאותית בקרב האוכלוסייה לתזונה נכונה ופעילות גופנית. במהלך השנה האחרונה אשדוד מהווה מודל לערים אחרות בנושא קיום אורח חיים בריא. לאחרונה, נבחרה אשדוד להוביל תוכנית ארצית בנושא, בשת"פ עם אגודת הסוכרת הארצית. ולפני כחודש התקיים כנס בריאות ארצי באשדוד.

מערכת החינוך מהווה חלק מרכזי בתחום הבריאות. בבית הספר מתקיימים שיעורים בנושא תזונה נכונה ופעילות גופנית. באשדוד מאמינים שניתן לשנות את הרגלי התושבים וניתן להשיג זאת ע"י פעילות גופנית ותזונה נכונה. מחקרים מוכיחים שהילדים מהווים גורם משפיע בנושאים רבים, לרבות ספורט ותזונה. דרכם ניתן להעביר את המסר גם להורים, וביחד, ליצור את השינוי. בנוסף, חינוך מגיל צעיר להרגלים בריאים, יהווה תשתית למודעות גבוהה יותר בעתיד, מציינים במנהל החינוך.

גם הממונה על הספורט ויו"ר הנהלת רשות הספורט משה בוטרשוילי התייחס להישג בציינו:" זוהי תוצאה מבורכת של עבודה יומיומית מפרכת ועקבית של צוות רשות הספורט בראשותו של מיקי רוזנברג.אנו מתחילים עתה לקצור את מה שזרענו.ההשקעה מניבה פירות לתועלת תושבי העיר.נמשיך ואף נעמיק את השקעותינו ומאמצינו,בתחום הגברת מודעות לחשיבות הפעילות הגופנית"

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('74ca1e5c-1361-4ef7-937a-2476b2876dbd','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('74ca1e5c-1361-4ef7-937a-2476b2876dbd','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה