אדווה חקאני שייכת למשפחת השכול. היא איבדה את אחיה, אביב, שנהרג בציר פילדלפי ולאור זאת החליטה להצטרף כחניכה בעמותת "משפחה אחת" - עמותה המסייעת למשפחות נפגעות טרור, תוך כדי קשר יומיומי, כאשר אחת המחלקות המרכיבות את העמותה, היא מחלקת הנוער.

לאחר כ-6 שנים בהן שמשה כחניכה בעמותה בחרה אדווה בחירה אמיצה ומעוררת הערכה רבה, היא החליטה להפוך למדריכה בעמותה. היא התנדבה כמדריכה במחלקת הנוער של העמותה.

במקיף ט' מציינים ש"מאז כיתה י' ועד לסוף כיתה י"ב, נמצאה אדווה בקשר רציף, רגשי ומשמעותי עם ילדים מהמשפחות השכולות", ומדגישים כי "הקשר בין אדווה לחניכיה התנהל באמצעות שיחות טלפון תכופות, ביקורי בית אישיים פעם בשבועיים, שבת משותפת אחת לשנה במשרדי העמותה בירושלים וגולת הכותרת - כשלושה מחנות לאורך השנה שאורך כל אחד מהם מספר ימים, במועדי- חנוכה, פסח וחופשת הקיץ- מחוץ לבית".

"תפקיד המדריך בעמותה, הינו חשוב ומשמעותי מאוד עבור הילדים" אומרים בעמותה ומסבירים: "אדווה השקיעה ממיטב זמנה, בפעילויות ונסיעות לילדים והכלתם". עוד מציינים הם את תכונותיה ומחויבותה המוחלטת של אדווה לשליחות ההתנדבותית ומשבחים את העובדה ש"לאדווה היה קשר עמוק, עקבי ומדהים עם החניכות שלה, קשר המבוסס על הבנה, רגישות וקבלה עמוקה ואמיתית". ואכן, בעקבות קשרים אלה ופעילותה המושקעת נוצרו בינה לבין חניכיה, קשרים חזקים, שתרמו להם בהתמודדותם הקשה והיומיומית עם השכול.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]