לתושבים ברובע ט"ז נמאס להרגיש בנים חורגים. הרובע שנצא עוד בבנייה, סובל מבעיות רבות, בהם הזנחה קשה, חוסר בגני שעשועים, מוסדות חינוך, תברואה, תאורה ועוד ועוד. במשך השנים הם פנו לא פעם אל מוקד העירייה שהיה מפנה אותם לחפ"א, שכן הרובע עדיין לא נמסר לעירייה והוא באחריות חפ"א... וכך הלוך ושוב. 


לפני פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, לתושבים הובטח שעוד שני גני ילדים ייפתחו ברובע, אך העבודות התחילו רק בתחילת שנת הלימודים וההורים נאלצו שוב לנדוד עם ילדיהם.

כדי להמחיש עד כמה הם נשכחים, מספרים לנו חברי הועד הזמני של רובע ט"ז את הלילות הראשונים לאחר המעבר לשעון החורף. "בכל העיר התאורה כוונה לפי שעון החורף, פרט לרובע ט"ז. כך קרה שהרובע היה חשוך בעוד בשכונות הסמוכות הייתה תאורה. כשהתקשרנו לעירייה, נאמר לנו ששכחו לכוון לנו את שעון התאורה. פשוט ככה", מספרים חברי הועד.

התושבים, שמרגישים שעיריית אשדוד נהנית מהארנונה שהם משלמים, אך לא נותנת תמורה, החליטו לפנות במכתב מפורט עם כל הבעיות ברובע ט"ז אל ראש העיר. "החלטנו שאנחנו יותר לא פונים למוקד, לפקידים או לכל גורם אחר שמורח אותנו בהבטחות. החלטנו לפנות ישר לראש העיר", מספרים בוועד הרובע. למכתב מצרפים חברי הועד מצגת תמונות עם שתמחיש על מה הם בעצם מתלוננים.

ראש העיר העביר את הטיפול בבעיות התושבים והבעיות ברובע לטיפול של מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, שהוא הזרוע הביצועית של לסרי בכל דבר ועניין. בן עדי זימן פגישה עם נציגי ועד הרובע, חפ"א, ראש מינהל התפעול, חשמל ומאור, תשתיות, אגף תפו"ח ואגף נכסים.

בישיבה הוחלט על מציאת פיתרונות לבעיית השוהים הבלתי חוקיים באתרי הבניה במקום, ועל מבצעי תפיסה שייערכו מעת לעת. כמו כן הוחלט להגביר את סיורי הביטחון ברובע גם כדי למנוע וונדליזם וגניבות. בנוסף, בעקבות תלונת תושבי הרובע, הותקנו בשכונה צופרי התרעה נוספים של אזעקה המזהירה מפני מתקפת טילים.

במסגרת הישיבה נדונו הנושאים שעלו במכתבם של התושבים לראש העיר, וכן נושאי הפיתוח של השטחים הציבוריים ברובע והקמת גני שעשועים עבור הילדים הרבים ברובע.

בסיום הישיבה הודה ועד הרובע לכל המשתתפים ובראשם למנכ"ל העירייה, על נכונותם לעזור ועל רצינותם והירתמותם המהירה לטיפול בכשלים.

דואר אלקטרוני לפניות תושבי השכונה לוועד: [email protected]

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]