7 מעובדי הביטוח הלאומי באשדוד הגיעו ביום שלישי האחרון להתנדב במפעל "כח" בבית האופרה. המפעל, אשר מופעל על ידי האגודה לבריאות הציבור, וממומן בחלקו על ידי משרד הבריאות, אמור לתת מענה שיקומי לפגועי נפש. במפעל עוסקים המשתקמים בעבודות תפירה, אריזה וקרמיקה. הם עובדים במקום מספר שעות מצומצם, אך מטרת העבודה היא ליצור תחושת שייכות ועיסוק עבור המשתקמים.

השבוע כאמור, במסגרת "יום הנכה" בביטוח הלאומי, הגיעו עובדות מחלקת הנכות והניידות לעבוד ביחד עם המשתקמים במפעלם. המשתקמים שעובדים במקום שמחו על העזרה שקיבלו בעבודתם, הסבירו לעובדים על עבודתם, וביחד עבדו עד שעות הצהרים, השעה בה הם מסיימים את עבודתם במפעל השיקומי.

עבור צוות עובדי המקום, אשר נמצא בקשר עם עובדות הביטוח הלאומי בעניינם של המשתקמים, הייתה זו הזדמנות מצוינת להכיר מעבר לשיחה הטלפונית. בהמשך קיבלו העובדות הסבר על המפעלים השיקומיים באשדוד, אשר אמורים לעבור למבנה אחד במהלך החודשים הקרובים. המפעלים מעסיקים כ-130 פגועי נפש בתהליכי שיקום, כולל פגועי נפש ממשרד הביטחון. המשתקמים מתוגמלים בשכר עבור עבודתם, ועל אף שהשכר הוא קטן, הרגשת השייכות והתרומה לחברה, מסייעת בתהליך השיקום שלהם.

מנהלת תחום גמלאות בסניף הביטוח הלאומי באשדוד, הגב' ורדה ליבל: "התיאום להתנדבות נעשה באמצעות המשרד הראשי. המטרה היא לעבוד עם המשתקמים, מעבר לטיפול הפורמלי בהם.  ההרגשה אחרי יום שכזה היא של סיפוק אדיר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]