לפני כשבועיים התקיים מפגש ראשון, רב המשתתפים עם דיירי מתחם וולפסון-רוטשילד בו החל המאבק המשותף כנגד העירייה בכדי להחזיר לטיפולה את תחזוקת השטחים "הפרטיים" הכוללת בין היתר את אחזקת הגינה במתחם, אחזקת המתקנים השונים, תשלומי מים וחשמל בדומה לשאר הבניינים בעיר.

בעקבות הידיעה על  המפגש כאמור , הצטרפו מתחמים נוספים לתנועת המחאה ולמאבק שמובילה חברת מועצת העיר - הלן גלבר.

במפגש שהתקיים השבוע  נכחו  כעשרה ראשי מתחמי דיור שפרשו את בעיותיהם המשותפות של המתחמים מול עיריית אשדוד  , במפגש זה הוחלט לצאת למאבק ציבורי משותף ונרחב הכולל מחאות, העלאת הנושא לסדר יום במועצת העיר על ידי חברת מועצת העיר הלן גלבר בהשתתפות תושבי המתחמים מכל רחבי העיר וכן פעולות מחאה נוספות .

חברת מועצת העיר אומרת שהבעיה משותפת לרבים מתושבי העיר והיא זוכה מידי יום לפניות רבות מתושבי מתחמים נוספים.

גלבר: אני קוראת לנציגי כל המתחמים שעדיין לא הצטרפו למחאה ומוצאים עצמם עם אותן הבעיות להצטרף למחאה .

במפגש האחרון נציגי המתחמים נשמעו ממורמרים , כעוסים וחסרי אונים וגילו נכונות להוביל את המחאה עד להצלחתה .

נציגי המתחמים הביעו את כעסם והתבטאו קשות כנגד התנהלותה של העירייה והוסיפו "זאת הפקרות שהעירייה מעזה לגבות מהתושבים נטל מיסים כפול ומכופל  במקום להשתמש בתשלומי הארנונה לשם תחזוקת המתחמים ".

עוד אמרו הנציגים: "אלו רק מקצת הבעיות מהם סובלים כבר מספר שנים כל בעלי הדירות במתחמים ברחבי העיר. תשלומי הארנונה שממלא גבוהים אינם משבעים את רעבונה של העירייה והיא בשיטה מתוחכמת משיתה עלינו תשלומים נוספים שמלכתחילה לא היינו אמורים לשלם".

גלבר: "בימים אלו כאשר העם דורש צדק חברתי עקב חוסר יכולתו לעמוד בעומס התשלומים המושתים עליו  , חלה מחויבות על  העירייה להקל על התושבים הן בנטל מיסי הארנונה שעומדים לעלות בתחילת השנה ב- 3.1% נוספים והן בנטל ההוצאות הכפולות בתחזוקת המתחמים המשותפים , אל לה לעירייה להכניס יד גסה לכיסי התושבים ולהתייחס אליהם כפרה חולבת..." . 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]