באיגוד ערים לאיכות הסביבה באשדוד - חבל יבנה, פירסמו בדף הפייסבוק שלהם הודעה על פירוק מרכזי המיחזור באשדוד, שהוקמו בקול תרועה רמה. בהודעה נכתב: "מיחזור וזה סוף הסיפור. בעקבות קשיים בפינוי וכשלים בהפרדת חומרי הפסולת הוחלט בהתייעצות אנשי סביבה לפרק את מוקדי איסוף הפסולת למיחזור, המוטמנים. במקומם יוצבו בהקדם מתקנים חדשים עיליים כמו אלו הפזורים ברחובות אשדוד".


מרכזי המיחזור שנבנו ברובעי העיר היו מורכבים מ-4 פחים מוטמנים לאיסוף מתכות, פלסטיק, בגדים ונייר. מרכזי המיחזור הוקמו בהשקעה לא קטנה, וגם פינוי הפסולת עלה לא מעט כסף. הקמת  25 מרכזי המיחזור עלתה לא פחות מ- 1.8 מיליון ש"ח.

חודשיים אחרי בניית מרכזי המיחזור, כבר דיווחנו שתושבים הפכו את מרכזי המיחזור לאתרי פסולת מטונפים. התופעה התפשטה בחלקים נוספים של העיר, ומרכזי המיחזור הפסיקו למלא את יעודם. בכל פעם שאנו הגענו למקום כדי למיין פסולת, היו הפחים מלאים בגזם, שקיות אשפה וטינופת.

בחודש יוני השנה הוצת אחד ממרכזי המיחזור בסיטי. הפחים המוטמנים נשרפו כליל באירוע הוונדליזם החמור.  

כמעט שנתיים לאחר בנייתם, 25 מרכזי המיחזור יפורקו. אנשי הסביבה מבטיחים כאמור להציב מתקנים חדשים ברחבי העיר...בהקדם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]