תנועת "אחריי!" הפועלת בהצלחה רבה זה למעלה מעשור, רק הולכת וגדלה. בתחילה היא פיתחה את מודל ההכנה לצה"ל, פרויקט שהכין את תלמידי י"ב לקראת גיוס. בהמשך, עם השנים, פעילות העמותה הלכה והתרחבה ויחד איתה הצורך ביחידה בצבא שתאמץ את הפעילות ותאפשר מסגרת המשך עבור חניכים המעוניינים להתגייס ולתרום יותר.

 

באשדוד פועלת העמותה זו השנה השלישית. בשנה הראשונה הפעילה העמותה קבוצה בת 50 תלמידים ממקיף ג'. בשנה לאחריה כבר היו שתי קבוצות כאשר נוספה לעמותה קבוצת תלמידים מהאזורים הדרומיים של העיר. והשנה פועלות 3 קבוצות, אחת מהן גם קבוצת בנות במסגרת תוכנית "אחרייך", המתמקדת בנושאים המתאימים יותר למין היפה.

 

מנהל אגף החינוך העל יסודי מר דני קליין מציין בסיפוק כי תוכנית העמותה הולכת וגדלה כאשר העיר נושאת ב-50% מעלות הפרויקט ועמותת "אחריי" נושאת ב-50% נוספים. "זהו פרויקט איכותי המיועד לתלמידי י"א-י"ב הכי איכותיים בעיר" אומר הוא ומסביר כי "תלמידים מכל בתי הספר בעיר יכולים להשתלב אם רק יומלצו ויימצאו מתאימים לתוכנית".

 

מר קליין מתאר בפנינו חלק מהפעילות ומציין שמדובר בהדרכה ברמה גבוהה, סיורים, דיונים, חינוך לערכים, הגברת המוטיבציה, סדרות שטח, אימונים... ובעיקר "הקבוצה שמתגבשת לבסוף היא קבוצה של תלמידים רציניים ביותר, מהעילית של מערכת החינוך באשדוד, המוכיחים יכולת מנהיגות ופוטנציאל להשתלבות בתפקידי פיקוד".  "ככלל" הוא אומר, "התוכנית מכשירה נערים ונערות, מנטאלית וגופנית, ומעלה את סיכוייהם להתקבל לסיירות, קומנדו ימי, פלסרים ועוד יחידות נבחרות". דבר נוסף ומעניין לא פחות היא העובדה שכל הקבוצות שתוכשרנה, יכולות להוות עתודת מתנדבים בעת שלום ובשעת חרום.

 

עמותת "אחריי" שמה לה למטרה לחנך את חניכיה לקחת אחריות על עצמם ועל סביבתם, ושיוכלו לבצע תפקידים משמעותיים ופיקודיים בצבא. תהליך ההכשרה מתבצע באופן קבוצתי, כך שיוכלו להתגייס כמחלקה אורגנית לחטיבה הצבאית ויבצעו שירות איכותי ומשמעותי בחטיבת חי"ר לוחמת. בקרב החניכים תתבצע פעילות ערכית להגברת המוטיבציה ותחושת השותפות לעשייה הביטחונית והרצון להיות חלק ממערך הפיקוד העתידי בצבא.

 

בד בבד עם הפעלת קבוצת בנים לפרויקט "אחריי" יזמה העמותה גם את "אחרייך", תוכנית המיועדות לבנות. "זוהי תכנית להעצמת נשות החבורה במטרה להכשיר גם בנות לשאת בתפקידי לוחמה ובתפקידי פיקוד" אומרים בחינוך ומדגישים ש"גם כאן מדובר בקבוצת בנות איכותית, מהטובות והאיכותיות בעיר". קבוצת הבנות מיועדת אף היא להתגייס כקבוצה אורגנית וגם הן, כקבוצת הבנים, אמורה לבצע שירות איכותי ותשתלבנה בתפקידי לוחמה ובתפקידי פיקוד.

 

מינהל החינוך משקיע לא מעט מאמצים בנושאי הגיוס לצה"ל ובעיקר שם דגש על השירות המשמעותי מתוך אמונה כי בוגר מערכת החינוך העירונית, המשתלב בתפקידי פיקוד ותורם תרומה משמעותית בשירותו הצבאית, מתווה לעצמו מסלול פוטנציאלי להשתלב בתפקידי מנהיגות וניהול ובהכרח יהיה גם אזרח פרודוקטיבי התורם לקהילה ולסביבת חייו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]