בישיבה שהתקיימה אמש בלשכתו, קיבל ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את ההחלטה  לאחר שצוות בדיקה מטעמו, בראשות מנכ"ל העיריה אילן בן עדי, הביא לידיעתו כי בעיר אשדוד אין מתקן שיכול לקלוט את הכלבים המשוטטים שנאספים.  ההחלטה באה בהמשך ישיר לקווי המדיניות שמוביל ראש העיר להפיכת  העיר אשדוד לעיר ירוקה ששמה דגש על איכות החיים ואיכות הסביבה וכעיר בעלת תפיסה מתקדמת בהתייחסותה לבעלי החיים.

 

בישיבה השתתפו כל חברי צוות הבדיקה, אילן בן עדי מנכ"ל העיריה ,נילי פילוסשריכזה את התכנית, שלמה רוטנברג ראש מינהל התפעול,עודד לויגזבר העיריה, דני אלגרט מנהל אגף התברואה וד"ר אלכסנדר ויינברגר הוטרינר העירוני, הם מסרו לראש העיר את מסקנותיהם והמרכזית שבהם הצורך בבניית כלביה עירונית באשדוד.

התכנית כוללת פרט לבניית הכלבייה גם הקמת גינות כלבים, הכשרת חוף כלבים מוכרז, בניית מאגרי מידע לטובת הציבור בנושאי חוקי העזר העירוניים, חוק צער בעלי חיים, ייעוץ מקצועי בנושאי אילוף ופתרון בעיות התנהגותיות ואחרות ורשימות של וטרינרים ומאלפים.   

 

כשנפרשו לפניו התכניות החינוכיות והסביבתיות שנבנו במיוחד לפרויקט אמר

ד"ר לסרי "למהלך כזה משמעות ערכית וחינוכית גדולה.  לתפיסתי, כראש עיר המונה 250 אלף תושבים חובה עלי לדאוג גם לצד החינוכי והערכי וגם תהיה התייחסות רצינית בפעם הראשונה  לצרכיה של קהילה שלמה שנושא בעלי החיים קרוב לליבה. בנושא זה ורבים אחרים תעמוד אשדוד בשורה אחת עם  הערים המתקדמות בארץ".

 

בניית הכלבייה  תתפרש על פני השנתיים הקרובות ותכלול כ 45 תאים ותקלוט כלבים הזקוקים להסגר וכלבים משוטטים.  האזור שנבדק כרגע לטובת הפרויקט הוא מתחם מחסני העיריה באזור התעשייה. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]