מקומות ראשונים לתלמידים מאשדוד באולימפיאדת מופת בפיזיקה

תמיר זילזניאק, תלמיד מקיף ח' וטל הראל, תלמיד מקיף ט' מאשדוד זכו במקומות ראשונים באולימפיאדת מופת בפיזיקה לתלמידי בתי ספר על-יסודיים.

בטקס חלוקת תעודות ופרסים שהתקיים ביום שלישי האחרון ב"כפר הירוק" קיבלו, תמיר זילזניאק וטל הראל, תעודות הצטיינות ופרסים על זכייתם במקומות ראשונים באולימפיאדת מופת בפיזיקה. טל הראל, תלמיד כיתה ח' מביה"ס אולימפיאדת מופת בפיזיקה פועלת לטיפוח חוסנה המדעי, הטכנולוגי והכלכלי של מדינת ישראל אשר מחייב הכשרת עתודת מומחים בתחום המתמטיקה והמדעים. תכנית מופת בפיזיקה מיועדת להגביר את התעניינות התלמידים וסקרנותם בתחום המדעים ובפרט בתחום הפיזיקה ובמקביל להקניית ידע ומיומנויות בתחום זה.

התלמידים הזוכים מאשדוד הגיעו לשלב הגמר לאחר שעברו בהצלחה את השלב הראשון של האולימפיאדה - השלב הבית ספרי, בו נדרשו לענות על שאלון סגור ובו 20 שאלות מתחום הפיזיקה. בשלב הגמר השתתפו התלמידים במספר פעילויות: מבחן המורכב משאלות רבות בחירה ומשאלות פתוחות - השאלות הפתוחות דרשו מהתלמידים להשתמש בפיתוח אלגברי של נוסחאות פיזיקאליות, ומתן הסבר מילולי על תשובותיהם. עוד נדרשו התלמידים להשתתף במעבדה ניסויית - במהלכה נדרשו למיומנויות חשיבה וביצוע כדוגמת: הרכבת מערכת ניסויית, איסוף נתונים ועיבודם, הצגה גראפית של הממצאים, מתן הסבר לתוצאות והסקת מסקנות תוך יישום ידע תיאורטי.

יהודה פרנקל, הממונה על החינוך באשדוד, ברך את התלמידים הזוכים: "זה כבוד גדול עבור התלמידים ועבור מערכת החינוך באשדוד אשר שמה לה למטרה לקדם את מקצוע הפיזיקה בכל מוסדות העיר ולשפר את הישגי התלמידים במקצוע זה. פיתוח המצויינות בכלל ובתחום המדעי-טכנולוגי בפרט הם יעדים מרכזיים של מערכת החינוך העירונית."

אריה מימון, ראש מינהל החינוך: "מינהל החינוך רואה בערכי המצוינות אתגר ללמידה והטמעה, ומשקיע משאבים רבים לשם כך. המינהל מעודד יצירת סביבה לימודית אשר חושפת את התלמידים לתחומי הדעת ומאפשרת להם להתקדם ולבלוט בתחומים אלו. תודה למנהלי בתי הספר, למורים ולתלמידים המביאים את מערכת החינוך להישגים מרשימים ודואגים, מידי שנה, להעלות את מערכת החינוך באשדוד על נס."

חשוב לציין כי טל הראל, הוא גם תלמיד בסניף העשרה של מופת באשדוד בניהולה של הגב' בלה שווצוב, אשר משמשת גם כמורתו במקיף ט', טל מכיר היטב את המעמד המכובד: בשנת הלימודים הקודמת זכה טל במקום השני הארצי באולימפיאדת מופת במתמטיקה.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]