בית ספר צפרירים בניהולה של הגב' אושרה לרר, זכה בפרס מחוז דרום בתחרות שנת השפה העברית, וייצג את המחוז בתחרות הארצית. פרס זה הוקנה לבית הספר בזכות פעילותו רבת השנים להנחלת השפה על רבדיה השונים, וכן פעילויות ייחודיות ויצירתיות שהופעלו במיוחד בשנה זו, לרגל הכרזת שר החינוך על השנה כעל שנת השפה העברית.


כך למשל, להדגמת רעיון היצירתיות והחדשנות בלימוד השפה העברית, נציין שהשנה נחשפו התלמידים לתכנית מגוונת שכללה פעילויות, כגון: טיולים בעקבות ספרים, מפגשי סופרים, ימי ספורט בדגש על השפה, שירת ארץ ישראל, עיוני תפילה יהודית ועוד.


אך בכך לא די. בית הספר שם דגש רב על פיתוח והעשרת השפה העברית, על משלבי הלשון השנים, וזאת באמצעות תכניות רב שנתיות לקידום השפה, כמו קריאה בהנאה, קריאת בוקר, ספר הסיפורים שלי, אלפון המושגים ועוד. "מזה מספר שנים נלמד פתגם מדי שבוע, ובסוף השנה מתקיים חידון בית ספרי בנושא" מסבירים בבית הספר.


עוד מסבירים בבית הספר שתכניות הקריאה מחוברות לחיי התלמידים ודרכם אף מוטמעים ערכים שונים. לדוגמא, תלמידי הכיתות הצעירות פגשו את הסופרת יפית איטח, לאחר שלמדו והעמיקו בספרה: "מתנה למדינה", אותו כתבה בעקבות נפילתו של בנה צחי בלבנון. התלמידים הבוגרים פגשו את חנה מורגנשטיין, ניצולת שואה, שעל פי סיפור חייה נכתב הסיפור: "רציתי לעוף כמו פרפר".


גם ספריית בית הספר ע"ש אביב חקאני, זכתה להתייחסות מיוחדת. הספרייה המופעלת על ידי מתנדבי "ידיד לחינוך", שופצה בסיוע עירית אשדוד, ובה ספרים חדשים רבים, הנרכשים בין היתר מכספי בזאר מכירות אותם עורכים הילדים.


פרס השפה העברית מצטרף להישגים המרשימים בתחומים שונים להם הגיע בית הספר בשנה זו, כגון: "אות מכחול הזהב" - פרס מטעם ראש העיר לקידום החינוך לאמנות, ברידג' - מקום ראשון בארץ בברידג', טכנולוגיה - בית ספר מדגים טכנולוגיות במט"ח , וכמובן הזכיה של תמי טל, מורה מבית הספר בתואר המורה של המדינה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]