הועדה הציבורית אשר מונתה לפני כשנה על ידי שר החינוך, גדעון סער, לבחינת מבנה שנת הלימודים במערכת החינוך סיימה את עבודתה והגישה המלצותיה לשר החינוך. השר סער מינה את הועדה במטרה לבחון את מבנה שנת הלימודים, מתוך כוונה ליצור רצף לימודי משמעותי עד לחגי תשרי והן, על מנת לאפשר למידה בנושא החגים.

לאחר בחינת המלצות הועדה הוחלט כי,שנת הלימודים הקרובה (תשע"ב) תפתח בבתי הספר ובגני הילדים בתאריך 26.8.2011, כ"ו במנחם אב התשע"א.

יודגש, כי מספר ימי הלימוד וימי החופשה יהיו ללא שינוי. הימים אשר הופחתו מחופשת הקיץ יתווספו לחופשות הבאות:
• בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה ("גשר") בין שני החגים: החופשה תחל ב - 7 לאוקטובר 2011, ט' בתשרי תשע"ב ותסתיים ב - 23 לאוקטובר, כ"ה בתשרי תשע"ב.
• חופשת החנוכה תוקדם ביום ותחל ב - 21 לדצמבר 2011, כ"ה בכסלו תשע"ב.
• חופשת פסח תוקדם ביום ותחל ב - 28 במרס 2012, ה' בניסן תשע"ב.


במגזר הלא יהודי (ערבי, דרוזי ובדואי), שנת הלימודים תיפתח בתאריך 01.09.11, בשל החגים החלים בסוף אוגוסט.


בראש הועדה שמינה שר החינוך עמד שמואל סלבין, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר. בין חבריה נמנו נציגי משרד החינוך, השלטון המקומי וארגוני המורים.


יו"ר ארגון ההורים הארצי, איציק מימון, אמר בתקשורת לאחר שדווח על הכוונה להקדים את שנת הלימודים: "זה לא נראה לי מקצועי ששר החינוך מקבל החלטה כל כך חשובה ברגע האחרון, כנראה שהוא לא בדק את הנושא לעומק. אני יודע על הורים, שתכננו חופשות בארץ ובחו"ל בסוף אוגוסט וחבל מאוד שהילדים שלהם לא יהיו בפתיחת שנת הלימודים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]