לא בכל יום זוכים תלמידים למורה לא שגרתי, אך "יום הניקיון הלאומי" שנערך ביום שלישי השבוע בארץ, צוין באופן מקורי במיוחד באשדוד: ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הפך למורה ליום אחד – והעביר שיעור בנושא חשיבות השמירה על איכות הסביבה לתלמידי כיתות ה' בבית הספר "נוף ים" באשדוד.   

ד"ר לסרי, המשקיע משאבים גדולים בנושאים הקשורים לאיכות הסביבה במהלך השנה כולה, פתח את הביקור בבית הספר בטקס שעסק בחשיבות השמירה על ניקיון, איכות הסביבה והפחתת זיהום האוויר בעיר. הטקס לווה בשירים ובהצגת תכנים על ידי התלמידים. ד"ר לסרי בירך את בית הספר על היוזמה המבורכת, על קבלת הפנים החמה ועל המודעות לנושאים החשובים.

ד"ר לסרי דיבר על חשיבות השמירה על כדור הארץ ומניעת ההתחממות הגלובאלית. "חובתנו להשליך את הפסולת לפח, למחזר, לחסוך במים ולפעול למינימום פגיעה באיכות הסביבה", אמר.

מיד בתום הטקס ד"ר לסרי העביר שיעור לתלמידים בכיתת המדעים, שעסק בין היתר בנושא מצודת אשדוד-ים, תוך שהוא סוקר את הרקע ההיסטורי של אתר המצודה ואת חשיבותו ההיסטורית בהגנה על חופי העיר העתיקה. ד"ר לסרי הציג לראשונה את תגלית נמל העתיקות הסמוך למצודה שנתגלה בעקבות סופות חול בחודש דצמבר אשתקד. השיעור לווה במצגת כשהתלמידים מצידם מגלים עניין רב בחומר ושואלים שאלות.

"למדנו על חשיבות העתיקות ההיסטוריות. הן אוצר מבחינת העיר ויש לשמור על העתיקות כנכס בעל ערך", סיפר אחד התלמידים על השיעור שהעביר "המורה" לסרי. "ראש העיר הסביר לנו עם הרבה דוגמאות. השילוב בין הבניה החדשה והעתיקות שהתגלו הן שילוב יוצא דופן ביופיו, ואנחנו חייבים לשמור על זה". 

מנהלת בית הספר, דיצה קרן, סיכמה: "הביקור של ראש העיר השלים את הפעולות שאנו עורכים במהלך כל ימות השנה לשמירה וקידום נושאי איכות הסביבה. אני רוצה להודות על היחס האישי שראש העיר העניק לתלמידים ועל החוויה המיוחדת שהסב לתלמידים".
 
צילום סטילס: לימור אדרי

צילום וידאו: לשכת ראש העיר

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]